Slávnostná imatrikulácia prvákov na Spojenej škole vo Svidníku

Anna Lažová, 20. novembra 2017 11:03

Slávnostná imatrikulácia prváčikov sa u nás v škole stala tradíciou. Tá tohtoročná sa uskutočnila vo štvrtok 16. novembra za prítomnosti rodičov a príbuzných. Ako priebehalo toto zaujímave podujatie?

Slávnostná imatrikulácia na Spojenej škole vo Svidníku Foto: Anna Lažová


Svidník 20. novembra (SkolskyServis.sk) - Zázračný kufrík privádza do Spojenej školy Zahrajka a Spievanku. Deti sa im pochvália, čo sa už stihli naučiť, a tak zvonček postupne zvoní na hodinu matematiky, anglického jazyka, telesnú výchovu a slovenčinu a deti predvádzajú, čo už všetko vedia. Počítajú, spievajú, recitujú, hrajú divadielko, cvičia .... Všetko zvládnu skutočne na výbornú. Ak chcú však byť pasovaní za naozajstných žiakov školy, musia zložiť prvácky sľub, že sa budú učiť, budú poslúchať a správať sa tak, ako sa na správneho školáka patrí. Po hlasnom „sľubujem“ nasledovalo pasovanie za prváka za asistencie riaditeľky školy, zástupkyne ZŠ a triednych učiteľov prvých ročníkov.

Na pamiatku tohto výnimočného dňa prváci dostali sladkú „spomienkovú“ medailu a imatrikulačnú čiapku s menom. Nasledoval príhovor riaditeľky školy RNDr. Márie Makutovej, ktorá pochválila žiakov za preukázané vedomosti a šikovnosť, rodičom poďakovala za prejavenú dôveru. Na záver pri zhasnutom svetle čakalo právoplatných prvákov ešte sladké prekvapenie.Po skončení akcie na všetkých tvárach žiaril spokojný úsmev a hrdosť na to, že si zaslúžia patriť medzi ostatných školákov. Slávnostná imatrikulácia bola nevšedným zážitkom aj pre ich rodičov či najbližších príbuzných, ktorí si zo slávnostného podujatia spolu so svojimi ratolesťami očividne odnášali pocity plné nevšedných dojmov. O tie sa mohli po skončení podujatia podeliť pri malom občerstvení, ktoré pre nich učitelia pripravili.

Anna Lažová (Spojená škola Svidník)

Som učiteľka Spojenej školy, zložka ZŠ, Svidník

Téma TASR