Simona z Tilgnerky sa venuje atletike od 11-tich rokov

Viliam Grinč, 3. júla 2018 8:15

Bratislava 3. júla (SkolskyServis.sk) - Som z redakcie Tilgneráčik. Možno si ešte pamätáš na časopis, ktorý si čítavala na prvom stupni. Si čerstvá maturantka na našom 8-ročnom gymnáziu a aj čerstvá držiteľka zlatej medaily zo školských majstrovstiev Slovenska. Môžem Ti položiť pár otázok?
Bez popisu Foto: TASR

Tento rok si maturovala a aj trénovala. Nemala si aj nohu v sadre? Bol to asi pre Teba náročný rok. V akej disciplíne si získala zlatú medailu?

Áno, tento rok bol pre mňa veľmi náročný, musela som skĺbiť tréningy a prípravu na maturitu. Zranenia sa mi našťastie vyhýbali, ale minulý rok som mala členok v dlahe kvôli roztrhnutej šľache. Dala som sa zdravotne do poriadku, začala som opäť naplno trénovať a tento rok sa mi podarilo zvíťaziť v skoku do výšky na Školských majstrovstvách Slovenska stredných škôl aj na Akademických majstrovstvách Slovenska.

Odkedy trénuješ a venuješ sa atletike na plno? Len skáčeš alebo aj beháš? Ako často si mávala tréningy. Ani v škole si veľmi nechýbala. Dalo sa to stihnúť? Boli rodičia a spolužiaci nápomocní?

Atletike sa venujem od svojich 11 rokov, v auguste to bude už deväť rokov. Mojou hlavnou disciplínou je práve skok do výšky, párkrát som si vyskúšala aj viacboj (7 disciplín v priebehu dvoch dní). Tréningy mávam každý deň, ale zvládala som to spojiť so školou. Najťažšie bolo dohnať učivo, keď som bola na sústredení alebo pretekoch. Učitelia boli vždy ústretoví a rodičia mi veľmi fandia.

Maturitnú skúšky si zvládla výborne. Na vysokej sa budeš venovať športu aj profesionálnejšie alebo aj naďalej popri škole, ale študovať budeš niečo iné?

Prijali ma na Geodéziu a kartografiu na Stavebnú fakultu v Brne, kde bude štúdium dosť náročné. Ale atletike sa chcem naďalej venovať popri škole.

Zvažuješ, že by si sa zúčastnila olympiády? Bola by to česť aj pre našu školu.

Samozrejme, olympiáda je sen každého športovca. Avšak na to, aby som v budúcnosti skákala tak vysoko ako najlepšie atlétky na svete, budem musieť zvládnuť ešte veľmi veľa tréningov.


Držíme Ti palce v štúdiu aj v atletike.
Ďakujem za rozhovor.
Viliam Grinč

Téma TASR