Siedmy ročník Málotriednej olympiády

Ing. Lívia Szabóová, 11. septembra 2018 12:29

Úvodný príhovor pani riaditeľky ZŠ v Kráľovej nad Váhom Janky Poláčekovej naladil deti do atmosféry športového súťaženia.

Kráľová nad Váhom 11. septembra (SkolskyServis.sk) - Siedmy ročník Málotriednej olympiády medzi ZŠ Kráľová nad Váhom č. 72 (Nitriansky samosprávny kraj) a ZŠ Topoľnica (Trnavský samosprávny kraj) sa tento rok opäť, už po 3. krát , uskutočnil v areáli športu a relaxu AQUArea Čierna Voda.

Siedmy ročník Málotriednej olympiády medzi ZŠ Kráľová nad Váhom č. 72 (Nitriansky samosprávny kraj) a ZŠ Topoľnica (Trnavský samosprávny kraj) sa tento rok opäť, už po 3. krát , uskutočnil v areáli športu a relaxu AQUArea Čierna Voda. Foto: Archív ZŠ s MŠ Kráľová nad Váhom


Slniečko od rána krásne svietilo a doprialo tak deťom zažiť netradičný športový deň plný zábavy, športu, oddychu a nových kamarátstiev.

Úvodný príhovor pani riaditeľky ZŠ v Kráľovej nad Váhom Janky Poláčekovej naladil deti do atmosféry športového súťaženia. Slávnostný sľub mladých športovcov reprezentujúcich obe školy bol už tým, čo symbolizuje olympijské hnutie - a to hlavne duch fair play, hľadanie nových priateľstiev a upevnenie už niekoľkoročnej úspešnej spolupráce medzi obidvomi málotriedkami.

V dobrej športovej nálade sa súťažilo v šiestich disciplínach: zbieranie vrchnáčikov, člnkový beh, bočný beh balónom, podliezanie prekážok, hod loptičkou do cieľa a v prenášaní loptičky na polievkovej lyžici.
Po náročných športových výkonoch deti nasledovala jazda na kajakoch, ktorú deti privítali s veľkou radosťou a veľmi sa na ňu tešili.

Všetci malí športovci dostali medailu a obidva tímy športové poháre do svojich zbierok. Po športových výkonoch čakala deti opekačka, nechýbali koláčiky a pagáčiky od šikovných mamičiek, pitný režim a skvelé darčeky.
Toto už tradičné športové podujatie finančne podporil Nitriansky samosprávny kraj.

Organizátori podujatia - ZŠ Kráľová nad Váhom a Rodičovské združenie pri ZŠ Kráľová nad Váhom ďakujú za podporu aj sponzorom: AQUArea Čierna Voda, Martinus – internetové kníhkupectvo, Peikko Slovakia s.r.o., Menert s.r.o., CURADEN Slovakia s.r.o., COOP Jednota Galanta, Tesco Šaľa, Dôvera, ČSOB poisťovňa, Alex.
Aj vďaka nim sa nám podarilo zorganizovať pre deti podujatie, ktoré vyčarilo na ich tvárach šťastný úsmev, radosť z pohybu i z nových kamarátstiev. A presne toto bolo našim spoločným neskromným cieľom. 
Veľké poďakovanie patrí aj pani riaditeľke Janke Poláčekovej za perfektnú organizáciu tohto skvelého dňa športu a zábavy, ako aj pani učiteľke Siske Novákovej a pani vychovávateľkám Erike Kocsisovej a Martuške Lackovej.

Ďakujeme aj milému a ochotnému tímu AQUArea Čierna Voda i za darčeky, ktoré deťom venovali.
A v neposlednom rade ďakujeme pani riaditeľke ZŠ v Topoľnici Zuzke Bergendiovej, pani učiteľke Betke Mészárosovej, pani vychovávateľke Editke Divičanovej a deťom zo ZŠ v Topoľnici, že prijali naše pozvanie a už teraz sa tešíme na 8. ročník Málotriednej olympiády.Ing. Lívia Szabóová
predsedníčka RZ pri ZŠ Kráľová nad Váhom

Téma TASR