Rožňavské divadlo ACTORES v Kráľovskom Chlmci

Laura Nagyová, 20. mája 2018 9:24

Príbeh o statočnom Aladinovi zaujal všetkých divákov.

Kráľovský Chlmec 20. mája (SkolskyServis.sk) - Profesionálne Mestské divadlo ACTORES Rožňava je príspevkovou neziskovou organizáciou mesta Rožňava. Pripravujú rôzne kultúrne podujatia a umelecké programy pre deti aj dospelých. Doposiaľ vytvorilo vyše štyri desiatky inscenácií, ktoré boli prezentované nielen na Slovensku, ale i v zahraničí.

Foto: Actores


Názov divadla ACTORES pochádza z latinského jazyka a znamená herca, obetavo oddaného svojej umeleckej práci, tvorbe, divadlu, publiku. ACTORES vzniklo v septembri roku 1994, a založili ho herci prešovských a košických divadiel. Hrajú nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Do nášho mesta zavítali už viackrát, preto sme sa na nich veľmi tešili. Hru odohrali v rámci prehliadky divadelných predstavení Divadelná paleta, ktorá zvykne byť v Chlmci každý rok v máji. Všetci obyvatelia sa tešia, lebo k nám zavítajú herci z veľkých divadiel.

V tomto roku prichystali pre našu školu detský muzikál Aladin a čarovná lampa. Rozprávku sme poznali a boli sme zvedaví, ako ju herci zahrajú. Všetko sa nám páčilo! Aj kostýmy boli nádherné, aj kulisy, ktoré predstavovali Bagdad, jaskyňu a sultánov palác. Pekne tancovali aj tanečnice a najviac sme tlieskali džinovi, lebo hral dobre a pekne spieval. Počas predstavenia sa použili aj dymové efekty, čo ocenili najmä malí žiaci. Starším sa páčilo premietanie na plátno a rôzne svetelné efekty. Na záver sme sa hercom poďakovali veľkým potleskom za ich výborné výkony. Niektorí spolužiaci si pozreli predstavenie až podvečer, lebo sa už do sály nevošli. Aj im sa predstavenie páčilo. Všetci sa tešíme na hru, ktorú nám herci zahrajú na budúci rok!

Text: Redaktor junior TASR Laura Nagyová, 7. C, internet Foto: internet

Laura Nagyová (Základná škola, Ľ. Kossutha 56, Kráľovský Chlmec)

Moje záľuby sú:hudba,spievanie,čítanie článkov,fotografovanie. Chcela by som byť lekárkou.

Téma TASR