Rozbehali sme Karlovku

Štefan Púčik, 11. júna 2013 12:16

Bolo tu vidieť niekoľko detí s mentálnym postihnutím, ktoré však svojou bojovnosťou mohli byť vzorom pre mnohé zdravé deti.

Foto: Štefan Púčik
Bratislava 11. júna (SkolskyServis.sk) - Druhý ročník podujatia „Rozbehajme Karlovku“ organizovalo v piatok 8. júna v Karlovej Vsi - Líščom údolí OZ Pohyb bez bariér v spolupráci s OZ Šašovinky a OZ Šport hrou.

Na podujatí štartovali nasledovné kategórie:

Mini – 50 m (škôlkári)
Žiaci mladši – 200 m (1.,2.,3. ročník)
Žiaci starší–400 m (4.,5.,6. ročník)
Junior–500 m (7.,8.,9. ročník)
Teens–700 m (stredoškoláci)
Open – 3,2 km (bez ohľadu na vek)
Family Group–300 m (skupina dospelí s deťmi alebo dospelý a dieťa)

Prečo?

Hlavným cieľom akcie bola motivácia dnešných deti, ale aj všetkých generácií k pohybu a podpora rodičov k vychádzkam a pohybu s deťmi na čerstvom vzduchu . Podujatie malo aj integračný charakter, pretože na túto akciu prišli aj zdravotne ťažko postihnutí. Bolo tu vidieť niekoľko detí s mentálnym postihnutím, ktoré však svojou bojovnosťou mohli byť vzorom pre mnohé zdravé deti.

Priebeh

Po registrácii, ktorá začala o 9,00 h. v altánku a zaplatení štartovného (2 Eurá a Open kategória- 5 Eur) dostal každý účastník podujatia štartovné číslo, fľašu s vodou a zľavový kupón do táborov OZ Šašovinky. Kvôli veľkému počtu prihlásených detí , sa tieto rozdelili na skupiny chlapcov a dievčat, pričom každá skupina mala viac štartov. Podujatím sprevádzal pretekárov aj ich fanúšikov moderátor, ktorý zároveň dával aj organizačné pokyny. Pre prípadné zranenia sídlili v altánku zdravotníci. O sprievodný program počas pretekov sa staralo OZ Šašovinky. Dospelí z OZ Šašovinky zabávali deti na 3 stanovištiach pod lesom. Boli tam streľba z luku, slalom „ na koni“ pomedzi kužele, šašo. V závere akcie boli vyhlásení víťazi, ktorí sa stavali na stupne víťazov, ako riadni olympionici! Všetky malé deti dostali v cieli medailu.

Môj názor

Preteky boli organizované v krásnom, prírodnom prostredí. Tento ročník vyšlo aj počasie, čo sa odrazilo na množstve štartujúcich aj divákov. Vládla tu družná atmosféra, všimol som si, že veľa ľudí sa navzájom poznalo a povzbudzovalo. Zdravé deti (niektoré prvý raz v živote) prišli do kontaktu s postihnutými, čo zmení ich pohľad na ľudí s postihnutím.Štefan Púčik sekunda B, Spojená škola Tilgnerova, Bratislava

Téma TASR