Deti ZŠ sa oboznámili s významom vody a činnosťou vodohospodárov

TASR, 15. apríla 2018 11:03

Významu vody a činnosti vodohospodárov bolo venované piatkové podujatie pre žiakov dvoch ZŠ z Rimavskej Soboty, ktoré zorganizovali zamestnanci SPS – Správy povodia Slanej v Rimavskej Sobote.Rimavská Sobota 13. apríla (TASR) – Významu vody a činnosti vodohospodárov bolo venované piatkové podujatie pre žiakov dvoch základných škôl (ZŠ) z Rimavskej Soboty, ktoré zorganizovali zamestnanci Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP) – Správy povodia Slanej (SPS) v Rimavskej Sobote. TASR o podujatí informoval Miloš Trocha, vedúci úseku vodohospodárskej prevádzky SPS.
Významu vody a činnosti vodohospodárov bolo venované podujatie pre žiakov dvoch základných škôl (ZŠ) z Rimavskej Soboty, ktoré zorganizovali zamestnanci Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP) – Správy povodia Slanej (SPS) v Rimavskej Sobote v piatok 13. apríla 2018. FOTO TASR - Branislav Caban Foto: TASR

„Prioritne sme deti oboznámili s činnosťou SVP, následne im bola prezentovaná technika, ktorou disponuje naša správa. V neposlednom rade sme im ukázali aj význam našich vodohospodárskych objektov, ktoré sa nachádzajú priamo v Rimavskej Sobote, teda klapkovej hate a malej vodnej elektrárne, konkretizoval Trocha s tým, že deťom predviedli aj ukážku zásahu zachytávania ropných látok na rieke Rimava.„Keďže poslednú takúto akciu sme organizovali pred zhruba desiatimi až 12 rokmi, rozhodli sme sa, že tohto roku ju opätovne oživíme, budeme sa prezentovať a zároveň si aj pripomenieme osvetu vodohospodárskej problematiky," dodal vedúci.

SPS spravuje po vodohospodárskej stránke územie o rozlohe zhruba 3100 kilometrov štvorcových, čo predstavuje približne jednu pätnástinu rozlohy celej SR. Celková dĺžka tokov na tomto území dosahuje dĺžku viac ako 2034 kilometrov. Najvýznamnejšími vodohospodárskymi stavbami SPS sú vodné nádrže Klenovec a Teplý Vrch.

Téma TASR