Prešovské nadané deti absolvovali logické sústredenie IQáčik

Mgr. Ľuboš Lukáč, 29. septembra 2015 10:34

Prešovské nadané deti absolvovali logické sústredenie IQáčik Foto: Mgr. Ľuboš LukáčPrešov 29. septembra (SkolskyServis.sk) - Trodňové logické sústredenie nadaných žiakov základných škôl sa uskutočnilo 23.-25. septembra 2015 na Sigorde, v lokalite Zelený breh. Podujatie patrí medzi aktivity celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným a v tomto roku sa ho zúčastnili žiaci z Humenného a Prešova.
Logické sústredenie IQáčik je jediným podujatím svojho druhu, ktoré je organizované pre žiakov so všeobecným intelektovým nadaním. Prostredníctvom neho si žiaci precvičujú svoje myslenie v úlohách zameraných na logický úsudok, matematický úsudok, priestorový úsudok, ale aj verbálne myslenie. Tohtoročnou novinkou bol čitateľský workshop, výtvarný workshop, anglický workshop, aktivity zamerané na prevenciu šikanovania a agresivity a predstavenie robotickej hračky Wow Wee série MiP - jedinečného inteligentného robota, ktorý pobaví ako deti, tak aj dospelých.
Oddychová časť logického sústredenia IQáčik spočívala v športových hrách, pestrých večerných aktivitách, ale aj pobyte na čerstvom vzduchu v podobe prechádzky do blízkeho okolia.
Logickým sústredením odštartovala iniciatíva Rozumieme nadaným množstvo pripravovaných aktivít pre nadaných žiakov základných a stredných škôl. Tie budú pokračovať už v októbri predstavením ďalšieho z projektov, prostredníctvom ktorého sa vyberieme spoznávať Prešovský kraj.Rozumiemenadanym.sk

Téma TASR