Patrik Herman navštívil prešovské nadané deti

Mgr. Ľuboš Lukáč, 13. apríla 2017 13:09

Televízny redaktor Patrik Herman zavítal medzi prešovské nadané deti zo základnej školy na Šmeralovej ulici v Prešove.

Patrik Herman navštívil prešovské nadané deti Foto: Mgr. Ľuboš Lukáč


Prešov 13. apríla (SkolskyServis.sk) - Vďaka zaujímavému projektu celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným „O televízii“, tak školáci z Prešova spoznali Osobnosť televíznej publicistiky, ktorá je s televíziou spätá od roku 1996. Netradičné vyučovanie „mediálnej výchovy“ prilákalo mladých nádejných novinárov, šikovných žiakov i zvedavcov.

Patrik Herman začal svoju návštevu Šmeralky ako učiteľ biológie na vyučovaní piatakov. Tí zostali prekvapení, keďže o „novom učiteľovi“ ani len netušili. Nezaváhali však a známu televíznu hviezdu oboznámili s vedomosťami a predstavili školu. Svoje vyučovanie s Patrikom zakončili, ako ináč, fotografovaním.

Patrik Herman navštívil prešovské nadané deti Foto: Mgr. Ľuboš Lukáč


Vyučovací blok O televízii s Patrikom Hermanom sa začal nezvyčajne – predstavením batožiny, ktorú si televízny redaktor zobral so sebou. Rôzne plyšové hračky, kalendár, kocka, knižka, hodiny, bábika, semafor, rukavice, vrece, ... to všetko boli netradičné predmety, na ktorých mali mladí poslucháči hľadať vskutku zábavné „chyby“. Napokon, uznajte sami: delfín vedel kikiríkať, kocka bez čísla štyri (ale s dvomi trojkami), semafor s poprehadzovanými farbami, nezvyčajné hodiny s nejakou tou sekundou „navyše“. Chyby objavili šikovné deti a svoje postrehy prezentovali pred rovesníkmi. Skutočným zážitkom bolo držanie samotnej sošky OTO, ktorú mal Patrik so sebou.

Patrik Herman navštívil prešovské nadané deti Foto: Mgr. Ľuboš Lukáč


O spoločné fotografovanie, záujem o podpisy i rozhovory o televízii bol veľký záujem. „Nekonečný“ počet fanúšikov a záujemcov o rozhovor s Patrikom svedčil o popularite televíznej osobnosti. Patrik, ktorý začínal ako redaktor Televíznych novín a neskôr prešiel do publicistických relácií (Paľba, Krimi SK a Lampáreň) je v súčasnosti moderátorom magazínu Reflex. V ankete OTO získal sedemkrát cenu v kategórii publicistika. Jeho zmyslom života je pomáhať, čo dokazuje každoročný tábor OZ Štvorlístok pre deti zo sociálne odkázaných rodín, siroty a polosiroty.

Patrik Herman navštívil prešovské nadané deti Foto: Mgr. Ľuboš Lukáč
Mgr. Ľuboš Lukáč

Téma TASR