Palínski žiaci znovu zabodovali vo výtvarnej súťaži

Radoslav Sunitra, 9. decembra 2017 14:06

„Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany“

Palínski žiaci znovu zabodovali vo výtvarnej súťaži „Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany“ Foto: Dagmar Farkašová

Palín 9. decembra (SkolskyServis.sk) - Žiaci zo Základnej školy s materskou školou v Palíne radi maľujú, kreslia, vytvárajú rôzne priestorové modely. Výtvarná oblasť je medzi nimi veľmi obľúbená, sú v nej nápadití, kreatívni. Viacerí z nich navštevujú krúžky venujúce sa práve tejto oblasti.

Dôkazom toho, že sú naozaj šikovní, je aj výtvarná súťaž „Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany,“ do ktorej sa Palínski žiaci zapojili už po druhýkrát.

Súťaž vyhlásilo Ministerstvo vnútra SR prostredníctvom sekcie krízového riadenia a jej cieľom bolo priblížiť deťom i žiakom hravou formou tematiku civilnej ochrany. Ide o osvetovú súťaž, pretože v nej ide aj o prepojenie civilnej ochrany s európskym číslom tiesňového volania 112. Tohtoročná téma „Akú záchranársku techniku som videl zasahovať a s čím by som pomohol ja“ naštartovala u nich predstavivosť i fantáziu a žiaci sa pustili s odhodlanosťou im vlastnou do práce. A veru podarilo sa, úspech sa dostavil.

V II. kategórii tejto súťaže sa umiestnil na 1. mieste Tomáš Vaľočík z III.A a v III. kategórii obsadili palínski žiaci až 2 priečky. Na 1. mieste sa umiestnila Kristína Balogová z V.B a 3. miesto si vybojovala svojou prácou Emily Anne Hannaford z V.B. Slávnostné bienále spojené s odovzdávaním cien sa uskutočnilo 1. decembra v Michalovciach. Ide o symbolický dátum, keďže tento deň je pre našu krajinu Národným dňom tiesňového volania 112.

Práce žiakov, ktoré sa umiestnili na 1. mieste postúpili do celoslovenského finále, ktoré sa uskutoční 11. februára.

Mgr. Radoslav Sunitra, Základná škola s materskou školou Štefana Ďurovčíka, Palín 104