Palínski žiaci nocovali priam rozprávkovo

Mgr. Radoslav Sunitra, 12. apríla 2017 12:27

Učitelia zo ZŠ s MŠ Š. Ďurovčíka v Palíne pripravili pri príležitosti výročia narodenia rozprávkara H. Ch. Andersen pre svojich žiakov nezabudnuteľnú Rozprávkovú noc.

Učitelia zo Základnej školy s materskou školou Štefana Ďurovčíka v Palíne pripravili pri príležitosti výročia narodenia dánskeho rozprávkara H. Ch. Andersena, ktoré sa slávi 2. apríla, pre svojich žiakov nezabudnuteľnú Rozprávkovú noc. Foto: Mgr. Radoslav SunitraPalín 12. apríla (SkolskyServis.sk) - Rozprávky patria neodmysliteľne k životu každého človeka. Je v nich dobro, láska, túžba po víťazstve, no hlavne kúsok detstva. Učitelia zo Základnej školy s materskou školou Štefana Ďurovčíka v Palíne pripravili pri príležitosti výročia narodenia dánskeho rozprávkara H. Ch. Andersena, ktoré sa slávi 2. apríla, pre svojich žiakov nezabudnuteľnú Rozprávkovú noc.

Spolu 41 nocľažníkov, žiakov 1. – 9. ročníka, prišlo posledný marcový piatok do školy, aby v nej strávili noc plnú zábavy. Žiaci zastupovali tri kráľovstvá, ktorých názvy i legendu o nich si vytvorili sami. Tak sa objavilo kráľovstvo Črievičkovo, Ha ha ha kráľovstvo i kráľovstvo Dobro víťazí nad zlom. Každé kráľovstvo malo svoju kráľovnú, princov, princezné i poddaných či rytierov a dvorné dámy. Čakala ich noc plná rozprávok, rozprávkových kvízov i súťaži, ale i hľadanie pokladu podľa pripravených indícií. Spať sa nechcelo veru nikomu. Nechýbali ani športové disciplíny – vybíjaná, slalom s pingpongovou loptičkou a iné hry, pri ktorých žiaci preukázali svoju fyzickú zdatnosť. Zaujímavé bolo aj stavanie kráľovského zámku. Každé kráľovstvo si malo postaviť svoj zámok v čo najkratšom čase.

Podujatie malo u žiakov nezvyčajný úspech a poniektorí z nich ani nechceli odísť domov. Už sa môžeme spolu tešiť na ďalšie takéto podujatie, ktoré sa uskutoční budúci rok.
Mgr. Radoslav Sunitra, Základná škola s materskou školou Štefana Ďuročíka, Palín 104

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac