Palínski žiaci navštívili Bojnice

Mgr. Radoslav Sunitra, Mgr. Andrea Baťaliková, 22. októbra 2018 14:37

Hneď po príchode do Bojníc si účastníci mohli prezrieť majestátny Bojnický zámok.

Palínski žiaci navštívili Bojnice Foto: Mgr. Andrea Baťaliková


Palín 22. októbra (SkolskyServis.sk) - Žiaci zo Základnej školy s materskou školou Štefana Ďurovčíka v Palíne spolu s rodičmi niektorých z nich sa vďaka projektu Krajina fantázie, ktorý finančne podporilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, zúčastnili v dňoch 11. – 12. októbra zaujímavej exkurzie v meste Bojnice.
Hneď po príchode do Bojníc si účastníci mohli prezrieť majestátny Bojnický zámok. Poprechádzali sa po honosných komnatách, nazreli do zámockej veže, navštívili hrobku so slávnym sarkofágom a obzreli si i hradnú kaplnku, kde sa nachádza bojnický oltár. Pútavá bola aj povesť o skamenených bojnických dukátoch a liečivom bojnickom prameni, ktorú žiakom vyrozprávala sprievodkyňa. Dobrodružstvo pokračovalo neskôr v Prepoštskej jaskyni, v ktorej sa nachádza Múzeum praveku Slovenska. Žiakov čakalo prekvapenie, pretože celú trasu jaskyne museli prejsť po tme, k dispozícii mali len svetlo z horiacich fakieľ.

Palínski žiaci navštívili Bojnice Foto: Mgr. Andrea Baťaliková


Tamojšia sprievodkyňa im porozprávala zaujímavosti o lovcoch mamutov a živote v praveku na našom území, pričom ich previedla aj jednotlivými stanovišťami pravekého sveta neandertálcov. Exkurziu žiaci ukončili prehliadkou nádhernej bojnickej ZOO, kde ich najviac zaujala panda červená.

Veríme, že žiaci svoje zážitky a novozískané vedomosti využijú pri plnení ďalších úloh, ktoré vychádzajú z aktivít spomínaného projektu, keďže tento projekt je zameraný práve na žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia, aby aj oni mohli spoznávať krásy Slovenska a zároveň sa takouto zážitkovou formou vzdelávať.

Palínski žiaci navštívili Bojnice Foto: Mgr. Andrea Baťaliková


Mgr. Radoslav Sunitra, Mgr. Andrea Baťaliková, Základná škola s materskou školou Štefana Ďurovčíka, Palín 104

Téma TASR