Palínski žiaci dosiahli úspech v programovaní hry GalaxyCodr

Mgr. Radoslav Sunitra, 30. mája 2018 10:33

V súčasnosti sa bez informačných technológií nezaobíde nielenže žiaden dospelý, ale čoraz viac sú potrebné aj v živote detí.

Palín 30. mája (SkolskyServis.sk) - Práve tie sú v tejto oblasti niekedy oveľa zručnejšie a šikovnejšie ako ich rodičia. V dnešnej dobe platí nepísané pravidlo, že každý z nás by mal byť aj počítačovo gramotný.

Palínski žiaci dosiahli úspech v programovaní hry GalaxyCodr Foto: Archív ZŠ s MŠ Palín


Učitelia zo Základnej školy s materskou školou Štefana Ďurovčíka v Palíne sa preto snažia na hodinách informatiky viesť žiakov správnou cestou, aby sa IT stali nástrojmi ich každodennej práce. Na svojich hodinách využívajú inovatívne metódy a zaujímavé formy učenia. Patrí k nim aj programovanie v rôznych programoch. Za všetky je potrebné spomenúť programy Baltík, Imagine alebo Scratch. Žiaci sa vďaka nim učia jednoduché, ale i zložitejšie kroky a procedúry, prostredníctvom ktorých programujú rôzne postavičky tým, že im zadávajú presné príkazy. Rozvíjajú si pritom algoritmické myslenie.Vždy sa medzi žiakmi nájde aj niekto, kto vyniká medzi ostatnými a dosahuje nadpriemerne výkony. Medzi takýchto žiakov patrí aj Matej Marcinčák, ktorého informatika a základy programovania zaujali natoľko, že ako jediný zo školy sa v programovaní hry GalaxyCodr dostal do finále, ktoré sa konalo 18. mája v Bratislave v rámci 1. ročníka konferencie o programovaní s názvom KidsCodr Conf. V silnej konkurencii „mladých programátorov“ z celého Slovenska zabojoval a suverénne za sebou nechal ostatných 18 žiakov. Podarilo sa mu vybojovať 1. miesto v programovaní hry GalaxyCodr, za čo mu patrí obrovské uznanie.

Sme radi, že aj takýmto spôsobom sme mohli dokázať, že informatika a digitálne technológie stoja v našej škole v popredí. Zdá sa, že nám rastie generácia, ktorá sa nestratí v zložitej virtuálnej budúcnosti.

Mgr. Radoslav Sunitra, Základná škola s materskou školou Štefana Ďurovčíka, Palín 104

Téma TASR