Novomestskí vzpierači na Grand Prix Košice štvrtí

Monika Šupatíková, 18. marca 2017 8:59

XXXV. ročník Grand Prix Košice Memoriál Karola Gumána vo vzpieraní sa uskutočnil 9. marca v Košiciach.

Nové Mesto nad Váhom 18. marca (SkolskyServis.sk) - Zeleno-biele farby Nového Mesta nad Váhom reprezentovali vzpierači zo Vzpieračského krúžku v Centre voľného času. Na vzpieračské pódium sa postavili Martin Šarai, Jakub Kosterec, David Lukáč a Martin Panák.

David Lukáč Foto: archív Milana Kubáka


„Medzinárodnej súťaže sa zúčastnili vzpierači z Českej republiky, Maďarska, Poľska a Slovenska. Na pôde mesta Košice novomestskí vzpierači podali výborné výkony,“ povedal tréner Milan Kubák.
V kategórii starších žiakov, ktorí súťažili v hmotnostnej kategórii do 62 kg Martin Panák získal druhé miesto a domov si priniesol striebornú medailu. V trhu sa mu podarilo zdolať činku s hmotnosťou 25 kg a v nadhode 32 kg.
David Lukáč Foto: archív Milana Kubáka

V hmotnostnej kategórii do 69 kg farby Nového Mesta nad Váhom hájil David Lukáč. V trhu dostal nad hlavu činku s hmotnosťou 64 kg. V nadhode si poradil s činkou ťažkou 75 kg. David Lukáč v obidvoch disciplínach podal výborný výkon a vybojoval si zlatú medailu.
Martin Šarai Foto: archív Milana Kubáka

V kategórii dorastencov do 17 rokov si medaile rozdelili vzpierači z Českej republiky. Reprezentant Nového Mesta nad Váhom, Martin Šarai sa umiestnil na štvrtom mieste. V trhu dosiahol výkon 85 kg a v nadhode 110 kg. Ďalší Novomešťan Jakub Kosterec skončil na siedmom mieste s výkonom 55 kg v disciplíne trh a 75 kg v nadhode.
„V súťaži sa hodnotilo i umiestenie družstiev, kde novomestskí vzpierači k konkurencii 10 vzpieračských družstiev získali 514 Sinclairových bodov, ktoré im priniesli štvrté miesto,“ dodal Kubák.


Text: Monika Šupatíková
Foto: archív Milana Kubáka

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac