Nemecká televízia nakrúca dokument o Slovensku

TASR, 3. októbra 2012 9:15

Televízny štáb nemeckej verejno-právnej televízie SWR nakrúca dokument o Slovensku. Nemeckých žurnalistov zaujal najmä príbeh originálneho hudobného nástroja - fujary.

Bratislava 15. októbra (TASR) - Nemeckých žurnalistov zaujal najmä príbeh originálneho hudobného nástroja - fujary," informovala TASR Nora Gubková zo Slovenskej agentúry pre cestovný ruch (SACR), ktorá filmovaciu cestu pripravila, vybrala program i destinácie.

Originálny slovenských hudobný nástroj bol jedným z dôvodov, prečo si tvorcovia dokumentu cestu na Slovensko naplánovali v čase trvania 7. ročníka festivalu fujaristov v Čičmanoch, ktorý bol uplynulý víkend. "Nemecký štáb bol fascinovaný, ako na Slovensku prežívajú tradície a že si aj takto uchováva krajina svoju originalitu a jedinečnosť," doplnila s tým, že filmári ocenili i scenérie Vrátnej doliny a pltníctvo na Váhu.

Časť pripravovaného dokumentu sa má venovať aj hlavnému mestu Bratislave, a to z pohľadu jej multikulturality v časoch rakúsko-uhorskej monarchie. Pripravovaný dokument je podľa Gubkovej súčasťou marketingových aktivít, ktoré majú akcelerovať záujem nemeckého trhu o návštevu Slovenska.

"SACR spolu so subjektmi cestovného ruchu sa v Nemecku bude prezentovať v januári budúceho roka na jednom z najväčších veľtrhov v Európe CMT Stuttgart," dodala.

Téma TASR