Návšteva záhradného centra PRO - SAD

Školský servis, 25. septembra 2012 8:39

Žiaci VI.A zo ZŠ Juraja Fándlyho v Seredi spolu s ďalšími piatakmi a šiestakmi navštívili záhradné centrumv obci Dolná Streda

Sereď 15. októbra (TASR) - Záhradné centrum, ktoré ponúka množstvo okrasných drevín, trvaliek, tráv a tiež doplnkové sortimenty PRO-SAD navštívili v utorok 18. septembra žiaci VI.A zo ZŠ Juraja Fándlyho v Seredi spolu s ďalšími piatakmi a šiestakmi. Centrum sa nachádza v obci Dolná Streda.

To najkrajšie podľa nás žiakov, ale aj učiteľov, ktorí nám exkurziu zorganizovali, boli určite krásne kvety, ktoré rozvoniavali po celom areáli. Farbami hýrili najviac sirôtky, krásne voňala levanduľa, no najviac si nás získali balónovníky. Samozrejme sa nám páčili aj mladé stromčeky, ktoré nás síce neohúrili očarujúcou vôňou, ale prirodzenou krásou. Aj keď vzrastom nám siahali sotva po členky, boli staršie ako my žiaci. So záujmom sme si prezreli kvietky už krátko po výseve v skleníkoch, pestované ako izbové rastliny. Pani majiteľka nám predstavila aj svojich technických pomocníkov, ako sú traktory, kombajny a všelijaké iné pomocné stroje a mechanizmy.

Pred odchodom sme mali možnosť zakúpiť si pekný kvietok, aby nám exkurziu pripomínali aj doma. Pri rozlúčke sme od pani majiteľky dostali ceruzky s logom firmy ako malú pamiatku. Táto mini exkurzia sa nám veľmi páčila a budeme veľmi radi, keď sa nám takýto výlet podarí zorganizovať aj nabudúce.

Veronika Moncoľová, VI.A, ZŠ Juraja Fandlyho, Sereď

Téma TASR