Návšteva Štátneho divadla v Košiciach

Júlia Kónyová, 23. januára 2019 10:49

Opereta Grófka Marica nám ukázala život v 19. storočí.

ŠD Fošice Foto: TASR


Košice 23. januára (SkolskyServis.sk) - Vždy mám radosť, keď sa dozvieme, že pôjdeme do divadla v Košiciach, lebo je to pre nás zaujímavý zážitok. Pani učiteľka J. Fazekašová nám vybavila lístky na predstavenie operety od E. Kálmána: Grófka Marica.

Vlakom sme sa my, žiaci ZŠ v Kráľovskom Chlmci, dňa 15. 1. 2019 dostali do Košíc. Sprevádzali nás pani učiteľka Gérešiová, pán učiteľ Páll a pani asistentka H. Tóthová. Išli tam žiaci piateho, ôsmeho a deviateho ročníka.

Budova divadla je krásna a vždy nás zaujme aj jej vnútorné zariadenie. Boli tam aj žiaci z iných škôl, ale nás to nepotešilo, lebo sa nesprávali tak, ako sa v divadle má.

Predstavenie sa začalo predohrou, a potom už vystupovali aj herci. Mali krásne kostýmy a hrali svoje úlohy výborne, pekne spievali a tancovali. Počas prestavenia boli aj smiešne momenty. Vtedy sa obecenstvo zo srdca smialo. Páčili sa mi aj kulisy, najmä otáčavé schody. Po predstavení sme sa všetci postavili a tlieskali sme, lebo sa nám to veľmi páčilo. Oveľa menej sa nám páčilo to, ako sa správali žiaci z druhej školy, ktorí kričali a pískali, čo sa v divadle nesmie. Pán učiteľ nás aj pochválil, lebo sme sa správali slušne.

Po prestavení sme boli ešte v Au parku a večer sme sa vrátili vlakom domov.

Celý deň sme sa cítili veľmi dobre a dúfam, že sa tam ešte niekedy vyberieme.

Redaktor junior TASR Júlia Kónyová, 8. A

Júlia Kónyová (ZŠ Kossutha 56, Kráľovský Chlmec)

Som žiačka 6.A triedy. Mám rada tanec a spev. Navštevujem krúžok mažoretiek. Chcela by som byť učiteľkou.

Téma TASR