Návšteva Štátneho divadla v Košiciach

Laura Nagyová, 26. januára 2018 12:37

Divadelné predstavenie bolo pre nás, žiakov, plné čarovných prekvapení

Kráľovský Chlmec 26. januára (SkolskyServis.sk) - Dňa 22. 1. 2018 sa vybrali žiaci 7. A 8. ročníka ZŠ v Kráľovskom Chlmci do Štátneho divadla v Košiciach. Všetci sme sa veľmi tešili a brali sme to ako odmenu po polročných testoch a skúšaní v škole. Na vlakovej stanici sme sa stretli s našimi učiteľmi – pani učiteľkou Fazekašovou, Gérešiovou a pánom učiteľom Pállom, ktorí nás do divadla sprevádzali.
Štátne divadlo Košice Foto: TASRMnohí z nás boli plní očakávania, lebo sme ešte v divadle neboli. A veru nás nesklamalo! Bola to obrovská budova! Hľadisko sa nám zdalo ako v paláci. Sedadlá boli mäkké a lóže pozlátené. Niektorí žiaci sedeli aj tam. Bolo tam aj veľa pekných obrazov.

Divadelné prestavenie malo názov Ronja – dcéra zbojníka. Ronja vyrastala medzi zbojníkmi, s ktorými sa skamarátila. Spoznala sa aj s mládencom, s ktorým si dobre rozumela. Ale otec jej zakázal stretávať sa s ním, lebo to bol nepriateľov syn. Ale nakoniec sa nepriatelia zmierili a kapitánom zbojníkov už nebol Ronjin otec, ale silnejší víťaz. Predstavenie sa nám veľmi páčilo. Herci mali kostýmy, aké sa nosili dávno. Hrali naozaj výborne a na konci sme všetci nadšene tlieskali.

Po hre sme sa tradične vybrali do Au parku na nákupy, a potom už vlakom domov. Tento deň sa nám veľmi páčil, lebo bol plný zážitkov z predstavenia. Tešilo nás aj to, že sme mohli byť spolu s kamarátmi. Ďakujeme pánom učiteľom, že nás do Košíc zobrali.

Text: Redaktorka Laura Nagyová, 7. C

Laura Nagyová (Základná škola, Ľ. Kossutha 56, Kráľovský Chlmec)

Moje záľuby sú:hudba,spievanie,čítanie článkov,fotografovanie. Chcela by som byť lekárkou.

Téma TASR