Návšteva M. Tótha v ZŠ s MŠ,Rakovec nad Ondavou 2

Dana Volčková, 17. októbra 2018 8:33

ZŠ s MŠ, Rakovec nad Ondavou 2 privítala 3. októbra hosťa, olympionika, atléta, M. Tótha, ktorý nám odovzdal plaketu Športovej akadémie M. Tótha. Budeme ju realizovať v šk. r. 2018/2019.

Rakovci nad Ondavou 17. októbra (SkolskyServis.sk) - Našu Základnú školu s MŠ v Rakovci nad Ondavou 2 3. októbra navštívil vzácny hosť, na ktorého sa žiaci veľmi tešili, slovenský olympionik, víťaz z Ria de Janeiro 2016, M. Tóth, ktorý nám odovzdal plaketu Športovej akadémie M. Tótha.

Privítanie v škole riaditeľkou školy PaedDr. J. Lehotayovou, Foto: ZŠ s MŠ Rakovec nad Ondavou


Naša základná škola bude v šk. roku 2018/2019 realizovať športovú akadémiu M. Tótha.

M. Tóth, rodák z Nitry, slovenský atlét, venujúci sa chôdzi na 20 km a 50 km, predstavil žiakom svoj zaujímavý projekt a s veľkou chuťou odpovedal na všetky zvedavé otázky žiakov. Zdôraznil žiakom, že absolvovaním športovej akadémie sa zdokonalia v pohybových zručnostiach, získajú pozitívny vzťah k pohybu, k športu, získajú poznatky zo športového tréningu detí.

Pre žiakov bolo veľkým zážitkom vyskúšať si niekoľko okruhov chôdze v našej telocvični pod jeho odborným vedením. Najviac sa však mladší aj starší žiaci tešili na fotenie. Pózovanie pred fotoaparátom nemalo konca – kraja.

Fotenie tried, naši mladší žiaci zo 4.A Foto: ZŠ s MŠ Rakovec nad Ondavou


Matej Tóth je veľmi milý, priateľský a sympatický športovec, ktorý nezabudol zdôrazniť, že každý jeden úspech je výsledkom tvrdej driny a množstva tréningov.

W. Disney vyslovil myšlienku: ,,Ak chceš byť naozaj úspešný a šťastný, musíš robiť to, čo ťa naozaj baví.” U Vás tento výrok platí na 100%.

Nácvik chôdze mladších žiakov. Foto: ZŠ s MŠ Rakovec nad Ondavou


Vážený olympionik, M. Tóth, želáme Vám veľa športových úspechov, nech ste vzorom pre mladých, ktorých baví šport.
Mgr. Volčková

Dana Volčková (ZŠ s MŠ, Rakovec nad Ondavou 2)

Som učiteľkou slovenského jazyka.

Téma TASR