Návšteva Dúbravského múzea bola pre siedmakov z Tilgnerky inšpirujúca

Kristína Vrábliková, 8. júna 2018 9:34

V stredu, 30. mája sa naša trieda zúčastnila exkurzie v múzeu v starej Dúbravke. Múzeum v rodinnom dome riadil sympatický sprievodca - pán Navrátil.

Návšteva Dúbravského múzea bola pre siedmakov z Tilgnerky inšpirujúca Foto: Kristína Vrábliková


Bratislava 8. mája (SkolskyServis.sk) - Prehliadka bola zameraná na život v Dúbravke v 19. a v prvej polovici 20. storočia, ako aj na najstaršie dejiny tohto územia zdokumentované skamenelinami a inými paleontologickými nálezmi z okolia. O každom exponáte nám bolo poskytnuté množstvo veľmi zaujímavých informácií.

Nechýbali tam ani nástroje, oblečenie, či hračky z minulých storočí, ktoré boli taktiež veľmi pútavé.
Stala sa nám aj zaujímavá príhoda, o ktorej ani zrejme pán Navrátil nevedel. Prišli sme na to my - žiaci. Medzi exponátmi bola vystavená bábika, ktorá sa pozerala dopredu a keď sme ju odfotili, pozerala iným smerom. Záhadné, však?

Náš zanietený sprievodca udržiava v múzeu za sklom všetko dokonale čisté.Podarilo sa mu aj nájsť všetky črepiny zo starého granátu, ktorý potom zlepil do pôvodnej podoby. Obdivuhodné!!!

Najzaujímavejšie je azda to, že ide o jediné múzeum, v ktorom sme sa mohli dotknúť predmetov, niekoľko miliónov rokov starých. Naozaj neuveriteľné! Držať v rukách milióny rokov starý zub mamuta, alebo lebku dinosaura je skutočný zážitok. Preto neváhajte a príďte sa tam pozrieť aj vy, lebo to naozaj stojí za to.Kristína Vrábliková, žiačka 7.A., SŠ Tilgnerova

Téma TASR