Najlepší prešovskí žurnalisti

PaedDr. Iveta Azariová, 16. júna 2017 10:14

Cieľom bolo vytvoriť priestor pre žiakov, ktorí sa chcú venovať predovšetkým písaniu článkov, fotografovaniu, či tvorbe videoreportáží.

ZŠ, Šrobárova, Prešov Foto: ZŠ, Šrobárova, PrešovPrešov 16. júna (SkolskyServis.sk) - Začiatkom tohto školského roka v Prešove vyhlásili súťaž v tvorbe školských časopisov pod názvom Prešovské noviNETky, do ktorej sme sa zapojili aj my s naším Pegasom. Na tvorbu sme využívali nový systém, ktorý v rámci projektu „TASR do každej školy“ vytvorila Tlačová agentúra SR. Podmienky súťaže oznámila primátorka mesta Andrea Turčanová na workshope v pondelok 3. októbra v Prešove.

Cieľom tohto projektu bolo vytvoriť priestor pre žiakov, ktorí sa chcú venovať predovšetkým písaniu článkov, fotografovaniu či tvorbe videoreportáží. Jednoduché ovládanie redakčného systému im umožnilo zamerať sa predovšetkým na obsah spravodajstva. Vyhodnotenie súťaže sa konalo na Deň detí. Víťazov, ktorých na základe odborného posúdenia vybrala porota, ocenili zaujímavými cenami i sladkou tortou s názvom súťaže "noviNETky".

Prvé tri miesta získali tieto školy so svojimi časopismi:

1. miesto - časopis Na Matici – ZŠ, Matice slovenskej
2. miesto - časopis Májovkár – ZŠ, Májové námestie
3. miesto - časopis Pegas – ZŠ, Šrobárova


Ocenenie nás veľmi potešilo a inšpirovalo k ďalšej tvorivej práci s naším Pegasom.

PaedDr. Iveta Azariová

Téma TASR