Nadaní žiaci programovali robotické hračky

Mgr. Ľuboš Lukáč, 21. septembra 2017 10:41

Piataci spoznali tri robotické hračky, ktorých ovládanie prostredníctvom ovládačov a aplikácií si vyskúšali na vyučovaní.

Nadaní žiaci programovali robotické hračky Foto: Mgr. Ľuboš LukáčPrešov 21. septembra (SkolskyServis.sk) - Logické uvažovanie, vytváranie návodov a programov, spoznávanie digitálnych technológií a vzájomnú spoluprácu prinieslo do vyučovania informatiky programovanie robotických hračiek.

Nadaní piataci zo základnej školy na Šmeralovej ulici v Prešove neskrývali nadšenie a záujem o programovanie robotov.
Nadaní žiaci programovali robotické hračky Foto: Mgr. Ľuboš Lukáč

Základy informatiky, získavanie konkrétnych skúseností a zručností pri práci s počítačom a aplikáciami – práca s digitálnymi technológiami tvoria podstatu vzdelávania žiakov v predmete informatika. Začiatok školského roka vo vyučovaní informatiky sa niesol v znamení robotických hračiek. Piataci spoznali tri robotické hračky, ktorých ovládanie prostredníctvom ovládačov a aplikácií si vyskúšali na vyučovaní. Ovládanie robotov (pohybu) pomocou vlastných rúk, kladenie prekážok a vytváranie cesty robotom, či tanec alebo karate, ktoré robotické hračky ovládajú bolo zaujímavou súčasťou vyučovania. Už čoskoro pribudnú aplikácie, pomocou ktorých bude ovládanie robotov za pomoci tabletov alebo smartphonov jednoduchšie a veríme, že aj pútavejšie.
Nadaní žiaci programovali robotické hračky Foto: Mgr. Ľuboš Lukáč

Robotické hračky priniesli zábavu a vzbudili záujem u žiakov, ktorých programovanie robotov baví. Vyučovanie s robotickými hračkami už čoskoro obohatia ďalšie elektronické hračky, ktoré do vyučovania nadaných žiakov zapožičia celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadaným.
Nadaní žiaci programovali robotické hračky Foto: Mgr. Ľuboš Lukáč

Mgr. Ľuboš Lukáč

Téma TASR