Mosty bez bariér

Bartolomej Balogh, 6. októbra 2017 14:20

Každý mladý človek by mal mať šancu študovať na takej škole, ktorú si vyberie.

Kráľovský Chlmec 6. októbra (SkolskyServis.sk) - Mosty bez bariér je akcia Košického kraja. Jej garantom je pán župan Zdenko Trebuľa. Ide o prezentáciu stredných škôl v areáli SOUP v Pribeníku. V tomto školskom roku sa konala 20. septembra 2017.

Mosty bez bariér Foto: PhDr. Tímea Dajková


Do Pribeníka cestovali žiaci ôsmych a deviatych ročníkov so svojimi triednymi učiteľmi. Program sa začal slávnostným príhovorom podpredsedu VÚC pána Zachariáša, ktorý prítomných privítal a vysvetlil význam tohto podujatia. Medzi známymi hosťami boli aj páni poslanci R. Raši a R. Puci. Potom sa už začal kultúrny program, ktorý bol veľmi bohatý. Mohli sme vidieť tanečné a spevácke vystúpenia študentov z celého Košického kraja. Všetci sme nadšene tlieskali.

Mosty bez bariér Foto: PhDr. Tímea Dajková


Na ihrisku boli stánky jednotlivých škôl. Študenti a ich učitelia prezentovali svoju prácu. Dostali sme tam aj mnoho letákov, aby sme mohli aj rodičom ukázať, aké sú možnosti výberu škôl. Pri niektorých stánkoch sme mohli ochutnať koláčiky alebo iné špeciality, ktoré pripravili študenti.

Mohli sme si pozrieť aj celý areál školy, učebne. Najviac sa nám páčili poníky.

Akcia sa nám veľmi páčila. Myslím si, že mnohí žiaci si už priamo tam vybrali svoju školu, na ktorej by po skončení ZŠ chceli študovať. Mne sa páčilo aj to, že sme sa stretli s ďalšími žiakmi, ktorí možno budú našimi spolužiakmi na novej strednej škole.

Mosty bez bariér Foto: PhDr. Tímea Dajková


Text: Redaktor junior TASR Bartolomej Balogh, 8. A Foto: PhDr. Tímea Dajková

Bartolomej Balogh (Základná Škola Kossutha 56)

Volám sa Bartolomej Balogh, ale každý ma volá Berci. Momentálne mám štrnásť rokov. Študujem na ZŠ Kráľovský Chlmec a navštevujem ôsmy ročník. Keď už som pri tej škole, tak najradšej mám svojich spolužiakov. Učenie ma veľmi nebaví, ale čo už narobím učiť sa musím. Medzi moje obľúbené hobby, je práca na počítači. Mojou obľúbenou farbou je modrá a narodený som v znamení blíženca. Som človek strašne rozmýšľajúci a rozpitvávajúci až do koreňa veci. Keď mi niekto povie, že som ukecaný, tak má pravdu. Rád sa rozprávam a diskutujem na všelijaké témy. Podľa toho mením aj svoje názory na určité veci a nemením ich len tak zo dňa na deň . Medzi tie moje dobre vlastnosti patrí dobrosrdečnosť , priateľskosť zmysel pre humor, optimizmus, pracovitosť a ochota pomáhať druhým. Jednou z mojich zlých vlastností je náladovosť a s ňou niekedy spojené výbuchy zlosti. Mám svoje dobré, ale aj tienisté stránky ako každý. Počas môjho trinásť ročného života som prišiel na to, že ľudia vyzerajú hneď krajšie, ak sa usmievajú, a tak sa snažím stále chodiť s úsmevom na tvári. Riadim sa heslom: ”Nemrač sa, pretože nikdy nevieš, kto sa môže zaľúbiť do tvojho úsmevu…”Mám svoje dobré, ale aj tienisté stránky ako každý.

Téma TASR