Mladý zdravotník

Bartolomej Balogh, 5. júna 2018 10:52

Vedieť poskytnúť prvú pomoc pri úrazoch je veľmi dôležité.

Kráľovský Chlmec 5. júna (SkolskyServis.sk) - Aj v tomto školskom roku sa organizovala v Trebišove dňa 23. 5. 2018 súťaž Mladý zdravotník. Je to obvodové kolo a chystáme sa naň s pani učiteľkou I. Tóthovou na krúžku celý rok.
Foto: Mgr. Ildikó Tóthová

Cieľom súťaže bolo preveriť, ako dokážeme poskytnúť prvú pomoc pri úrazoch rôzneho druhu. Mala viacero častí. Najprv sme mali vedomostný test o dejinách Červeného kríža. Potom sme určovali dopravné značky. Nakoniec sme súťažili na jednotlivých stanovištiach. Prakticky sme museli dokázať, ako vieme ošetriť popáleniny, zlomeniny, dať pacienta do stabilizovanej polohy a poskytnúť masáž srdca a umelé dýchanie. Našu školu reprezentovali: Norbert Bohács , Bartolomej Balogh, Dominik Vojtko a Vanessa Gačová z 8. A a Félix Illés zo 6. A triedy.

Aj keď sme sa neumiestnili na poprednom mieste, akcia bola pre nás poučná, zábavná a zaujímavá. Stanovili sme si cieľ, že na budúci rok súťaž určite vyhráme!


Text: Redaktor junior TASR Bartolomej Balogh, 8. A Foto: Mgr. Ildikó Tóthová

Bartolomej Balogh (Základná Škola Kossutha 56)

Volám sa Bartolomej Balogh, ale každý ma volá Berci. Momentálne mám štrnásť rokov. Študujem na ZŠ Kráľovský Chlmec a navštevujem deviaty ročník. Keď už som pri tej škole, tak najradšej mám svojich spolužiakov. Učenie ma veľmi nebaví, ale čo už narobím učiť sa musím. Medzi moje obľúbené hobby, je práca na počítači. Mojou obľúbenou farbou je modrá a narodený som v znamení blíženca. Som človek strašne rozmýšľajúci a rozpitvávajúci až do koreňa veci. Keď mi niekto povie, že som ukecaný, tak má pravdu. Rád sa rozprávam a diskutujem na všelijaké témy. Podľa toho mením aj svoje názory na určité veci a nemením ich len tak zo dňa na deň . Medzi tie moje dobre vlastnosti patrí dobrosrdečnosť , priateľskosť zmysel pre humor, optimizmus, pracovitosť a ochota pomáhať druhým. Jednou z mojich zlých vlastností je náladovosť a s ňou niekedy spojené výbuchy zlosti. Mám svoje dobré, ale aj tienisté stránky ako každý. Počas môjho trinásť ročného života som prišiel na to, že ľudia vyzerajú hneď krajšie, ak sa usmievajú, a tak sa snažím stále chodiť s úsmevom na tvári. Riadim sa heslom: ”Nemrač sa, pretože nikdy nevieš, kto sa môže zaľúbiť do tvojho úsmevu…”Mám svoje dobré, ale aj tienisté stránky ako každý.

Téma TASR