Mikulášsky beh v Kráľovskom Chlmci

Stela Cziránková, 5. decembra 2018 10:47

Bežci v v mikulášskych kostýmoch urobili správnu predvianočnú náladu.

Mikulášsky beh v Kráľovskom Chlmci Foto: Mgr. Mária Hriciková


Kráľovský Chlmec 5. decembra (SkolskyServis.sk) - Tradičný mestský beh Mikulášov sa v Kráľovskom Chlmci konal v nedeľu 2. 12. 2018. Pár týždňov pred ním sa mohol každý, kto chcel bežať, zaregistrovať v kvetinárstve Iris. Organizátori potrebovali vedieť, koľko medailí a darčekov majú prichystať.

V tomto roku sa prihlásilo viac ako dvesto Mikulášov. Súťažiaci sa zišli na Námestí Milénia. Tam ich privítal pán primátor Ing. K. Pataky a povedal im, ako bude súťaž prebiehať. Potom nasledovala rozcvička pred behom a krátky kultúrny program, ktorý sa mi páčil. Na námestí bolo veľa ľudí. Všetci mali aspoň mikulášsku čiapku. Bola som tam aj ja s kamarátkou Natáliou a pani učiteľka Hriciková nás odfotila. Mohli sme sa odfotiť aj s Mikulášom, Olafom a Mimoňom. Dostali sme aj náramky, lebo sme sa prihlásili do súťaže.

Potom sme sa postavili na štart a bežali sme po mestských uliciach. Nebola to ozajstná súťaž, lebo bežali aj malí, aj tí starší. Keď sme dobehli do cieľa, tak každý súťažiaci dostal od Mikuláša balíček sladkostí a medailu.

Akcia sa mi veľmi páčila, lebo sme sa mohli stretnúť s kamarátmi a aj vidieť rozprávkové bytosti. Do súťaže sa prihlásime aj na budúci rok!Stela Cziránková, 5. A Foto: Mgr. Mária Hriciková

Stela Cziránková (Základná škola, L. Kossutha 56. 077 01 Kráľovský Chlmec)

Volám sa Stela Cziránková. Mám 10 rokov a chodím do 5. A triedy v ZŠ v Kráľovskom Chlmci. Mám rada svojich spolužiakov. Chodíme spolu do jednej triedy už 5 rokov. Niekedy sú milí, niekedy nie. Rada fotografujem, najmä prírodu a oblohu. Zo športov mám rada bicyklovanie. V škole sa najradšej učím matematiku. Rada hrám aj počítačové hry.

Téma TASR