Mikuláš priniesol do Kráľovského Chlmca poriadny sneh

Laura Nagyová, 6. decembra 2017 13:44

Mikulášsky beh mestom Kráľovský Chlmec sa už stal tradíciou.

Mikulášsky beh mestom Kráľovský Chlmec sa už stal tradíciou Foto: Mgr. Mária HricikováKráľovský Chlmec 6. decembra (SkolskyServis.sk) - Organizuje ho vedenie mesta za pomoci sponzorov z rôznych firiem a obchodov v našom meste. V tomto roku sa konal v nedeľu 3. 12. 2017. Na fotkách vidíte, že Mikuláš bol k športovcom veľmi štedrý, lebo celý deň husto snežilo. Ale napriek tomu sa pred mestským úradom zišlo asi 200 bežcov. Prihlásiť sa mohol každý, nezáležalo na veku. Bežalo sa asi 1, 5 km. Ale nesúťažilo sa, kto bude prvý. Dôležité bolo, aby bežec dobehol do cieľa.

Akciu otvoril pán primátor Ing. K. Pataky a všetkým zaželal príjemnú zábavu. Celé popoludnie potom moderoval pán poslanec Peter Nádašdi. Na začiatku sa tancovala zumba, aby sa športovci zahriali. Tancovali spolu aj anjeli a čerti. Potom sa všetci zoradili pod štartovacou bránou. Po odpočítaní sa všetci Mikulášovia rozbehli a statočne bojovali so snehom. Aj keď cestu očistili, zasa zapadla snehom. Každý sa snažil dobehnúť.

Športovcov v cieli čakali, vďaka sponzorom, koláče a horúci čaj. Hudba vyhrávala aj potom a každý bol rád, že sa premohol a nesedel doma pred telkou. Všetci zažili pekné popoludnie.Text: Laura Nagyová, 7. C Foto: Mgr. Mária Hriciková

Laura Nagyová (Základná škola, Ľ. Kossutha 56, Kráľovský Chlmec)

Moje záľuby sú:hudba,spievanie,čítanie článkov,fotografovanie. Chcela by som byť lekárkou.

Téma TASR