Mikuláš zavítal aj do Liptovskej Osady

PaedDr.Jaroslava Koníčková, 7. decembra 2012 10:05

6. decembra si pripomíname svätého Mikuláša. Pre svoju dobrotu a láskavosť je v mnohých krajinách práve biskup Mikuláš symbolom radosti pre mnohé deti.

Foto: Jaroslava Koníčková


Liptovská Osada 7. decembra (TASR) - 6. december patrí medzi tie dni v roku, keď očká detí žiaria viac ako inokedy a úsmev sa preháňa na ich tvárach po celý deň. Tento deň je totiž spomienkou na svätého Mikuláša.
Svätý Mikuláš bol biskupom v Myre. Patrí k svätým, ktorí si zachovali úctu po celom svete. Svedčia o tom mnohé kostoly a oltáre, ktoré sú postavené na jeho česť. Narodil sa pravdepodobne v Patare v Lýcii (Malá Ázia). V meste Myra, ktoré ležalo neďaleko mora, sa stal biskupom. Bol známy vďaka svojej mimoriadnej zbožnosti, nadšeniu a zázrakom. Zomrel v Myre. Pochovali ho v biskupskej katedrále. Už dlhé roky je Mikuláš veľkým priateľom detí a všetky sa vždy na jeho príchod tešia.

6. 12. 2012 zavítal s plným košom darčekov aj do našej Základnej školy s materskou školou v Liptovskej Osade. Vďaka Mikulášovi, čertovi a anjelikovi sa predpoludnie v škole zmenilo na miesto očakávania a detskej radosti. Toto podujatie, ktoré urobilo radosť hlavne našim najmenším žiakom, pripravilo rodičovské združenie.

Mikulášska slávnosť pokračovala vo večerných hodinách pred obecným úradom, kde Mikuláš potešil svojou prítomnosťou deti po druhýkrát. Slávnostne zasvietil sviečky na stromčeku a odovzdal darčeky, ktoré im venovala obec Liptovská Osada.
PaedDr. Jaroslava Koníčková, ZŠ s MŠ Liptovská OsadaPaedDr.Jaroslava Koníčková (Základná škola s materskou školou Liptovská Osada)

Som učiteľka. Okrem učenia rada píšem, vymýšľam rôzne učebné pomôcky (návrhy vyučovacích hodín, pracovné listy, prezentácie) a spolu so žiakmi sa venujeme tvorbe kultúrnych programov, recitácii a pod. Viac na: www.slovenskyjazyk.com

Téma TASR