Medzinárodný maratón mieru 2017 v Košiciach

Júlia Kónyová, 19. októbra 2017 7:58

Na to, aby žiaci prebehli trasu dlhú 4, 2 km, museli zmobilizovať všetky sily.

Foto: Mgr. Zuzana KočišováKošice 19. októbra (SkolskyServis.sk) - Medzinárodný maratón mieru (MMM) sa v tomto roku konal v Košiciach v dňoch od 22. septembra do 1. októbra. Každý rok sa ho zúčastní veľmi veľa bežcov – mužov aj žien, ale aj detí, vozíčkarov, atď. Aj učitelia a žiaci z našej školy sa tejto súťaže zúčastňujú. V tomto roku nás reprezentovali títo žiaci: E. Sládková, Sz. Jakab, O. Galambos, P. Vencel, B. Eszenyiová a D. Vojtko. Z pedagógov to boli pani riaditeľka D. Hudáková a pani učiteľka Z. Kočišová.
Foto: Mgr. Zuzana Kočišová

Do Košíc sme cestovali autobusom a došli sme tam o 8:00 hod. Po slávnostnom príhovore, ktorým sa maratón otvoril, sme sa všetci rozcvičili. To sme museli urobiť, lebo by sme mali stuhnuté svaly a nemohli by sme utekať dlho. Potom sme sa všetci postavili na štart a čakali sme na odpočítavanie času. Bolo nás veľa, ale potom sme sa roztiahli po ceste a bežalo sa nám ľahšie. Napriek veľkej snahe sa nám nepodarilo dobehnúť do cieľa bez zastávky. Ale vyskúšali sme si to. Na budúci rok budeme musieť viac trénovať. Ale aj tak sme museli zmobilizovať všetky sily, aby sme vydržali čo najdlhšie. Okrem behu tam boli aj iné akcie. Páčil sa nám hudobný maratón spevákov a aj súťaž Cvakni si maratón, kde bolo treba odfotiť bežcov a zaslať fotky do súťaže.

Súťaž sa nám páčila, aj keď nebola ľahká. Potešili nás aj medaily, ktoré sme dostali za účasť. Cítili sme sa veľmi dobre.
Foto: Mgr. Zuzana Kočišová

Text: Redaktor junior TASR Júlia Kónyová, 7. A Foto: Mgr. Zuzana Kočišová

Júlia Kónyová (ZŠ Kossutha 56, Kráľovský Chlmec)

Som žiačka 6.A triedy. Mám rada tanec a spev. Navštevujem krúžok mažoretiek. Chcela by som byť učiteľkou.

Téma TASR