Medzinárodný deň nevidiacich a slabozrakých

Bartolomej Balogh, 27. septembra 2018 10:00

Aj žiaci v ZŠ Kráľovský Chlmec pomohli svojimi príspevkami uľahčiť život nevidiacim.

Kráľovský Chlmec 27. septembra (SkolskyServis.sk) - Dňa 20. septembra sa žiaci zo ZŠ v Kráľovskom Chlmci zapojili do celoštátnej finančnej zbierky pre nevidiacich a slabozrakých. Deň predtým sa o nej dozvedeli zo školského rozhlasu, preto sa snažil prispieť každý. Akciu organizovala pani učiteľka I. Tóthová. Porozprávala nám aj o tom, že za vyzbierané peniaze sa kúpia pomôcky pre nevidiacich.

Foto: Kristián Bók


Ráno sme si obliekli tričká s nápisom akcie a dostali sme aj pokladničku, do ktorej žiaci hádzali peniaze. Od nás dostali brožúrku a odznak s nápisom Biela pastelka. Tento rok sa zbierky zúčastnili – B. Balogh, V. Gačová, F. Illés, N. Bohács, E. Godzsáková a N. Juhászová. Najprv sme boli v našej škole, a potom sme sa vybrali do mesta. Našlo sa veľa ľudí, ktorí prispeli na dobrú vec, čo nás potešilo.

Ďakujeme všetkým! Ich príspevok bude využitý naozaj užitočne.


Redaktor junior TASR Bartolomej Balogh, 9. A
Foto: Kristián Bók

Bartolomej Balogh (Základná Škola Kossutha 56)

Volám sa Bartolomej Balogh, ale každý ma volá Berci. Momentálne mám štrnásť rokov. Študujem na ZŠ Kráľovský Chlmec a navštevujem deviaty ročník. Keď už som pri tej škole, tak najradšej mám svojich spolužiakov. Učenie ma veľmi nebaví, ale čo už narobím učiť sa musím. Medzi moje obľúbené hobby, je práca na počítači. Mojou obľúbenou farbou je modrá a narodený som v znamení blíženca. Som človek strašne rozmýšľajúci a rozpitvávajúci až do koreňa veci. Keď mi niekto povie, že som ukecaný, tak má pravdu. Rád sa rozprávam a diskutujem na všelijaké témy. Podľa toho mením aj svoje názory na určité veci a nemením ich len tak zo dňa na deň . Medzi tie moje dobre vlastnosti patrí dobrosrdečnosť , priateľskosť zmysel pre humor, optimizmus, pracovitosť a ochota pomáhať druhým. Jednou z mojich zlých vlastností je náladovosť a s ňou niekedy spojené výbuchy zlosti. Mám svoje dobré, ale aj tienisté stránky ako každý. Počas môjho trinásť ročného života som prišiel na to, že ľudia vyzerajú hneď krajšie, ak sa usmievajú, a tak sa snažím stále chodiť s úsmevom na tvári. Riadim sa heslom: ”Nemrač sa, pretože nikdy nevieš, kto sa môže zaľúbiť do tvojho úsmevu…”Mám svoje dobré, ale aj tienisté stránky ako každý.

Téma TASR