Medzibodrožský kultúrny festival v Kráľovskom Chlmci

Júlia Kónyová, 26. septembra 2018 11:58

Ponuka programov na kultúrnom festivale bola veľmi bohatá.

Kráľovský Chlmec 26. septembra (SkolskyServis.sk) - Tradícia oslavy vinohradníctva v našom meste má bohatú históriu. Každý rok sa obyvatelia chystajú na túto oslavu. Aj žiaci našej školy sa na túto akciu pripravovali. Na hodinách slovenského jazyka vytvorili projekty Naše mesto. Najlepšie práce boli odmenené pánom riaditeľom R. Bertom a vystavené na chodbách školy.

Foto: Mgr. Mária Hriciková


Aj dejepisári sa do osláv zapojili kvízom o histórii nášho mesta. Zorganizovala ho pani učiteľka Dajková.

V tomto roku sa nekonal slávnostný sprievod, lebo na hlavnej ulici robia kanalizáciu a všetko je rozkopané. Všetky akcie preto boli na Námestí Milénia. A bolo ich veru dosť, lebo festival trval 3 dni.

Foto: Mgr. Mária Hriciková


Už v piatok sa udeľovali v mestskom múzeu ceny primátora osobám, ktoré šíria, alebo šírili, dobré meno Kráľovského Chlmca. Vyznamenaný bol aj náš bývalý spolužiak, Szabolcs Varga, ktorý je teraz študentom gymnázia. Vyznamenanie dostal za to, že už od základnej školy pomáha pri rôznych kultúrnych akciách, ktoré organizuje mesto. Hrá na klavíri, organizuje koncerty, sprevádza spevákov. Pre našu školu vytvorili so spolužiačkou projekt, za ktorý sme dostali 1 000 eur. A pre svoju triedu svojou výtvarnou prácou vyhral výlet do Vysokých Tatier. Hlavný program bol v sobotu – 15. 9. 2018. Na pódiu na námestí sa vystriedalo veľa kapiel, napr. aj Peter Bič projekt. Vystupovali žiaci zo všetkých škôl, ktoré v meste máme. Deti tancovali moderné, klasické a ľudové tance, spievali jednotlivci aj skupiny. Počasie bolo celkom dobré, tak sa mohli voziť na kolotočoch, ochutnať rôzne špeciality a dospelí aj rôzne druhy vín. No, a samozrejme cukrovú vatu! Všetkým sa páčila výstavka ovocia a zeleniny a dekorácie, ktoré vytvorili dekoratéri kvetinárstva Iris.

Foto: Mgr. Mária Hriciková


O desiatej večer sa konal slávnostný ohňostroj, na ktorý sa tešili všetci.

V nedeľu zábava pokračovala. Naše mesto v tomto čase navštívi vždy veľa ľudí. Prídu aj tí, ktorí pracujú v zahraničí, lebo to je super príležitosť postretať svojich priateľov, s ktorými sa cez rok nemôžu stretnúť. Ja som sa cítila na festivale dobre. Teším sa, aké novinky nás čakajú na budúci rok.

Foto: Mgr. Mária Hriciková

Redaktor junior TASR Júlia Kónyová, 8. A Foto: Mgr. Mária Hriciková

Júlia Kónyová (ZŠ Kossutha 56, Kráľovský Chlmec)

Som žiačka 6.A triedy. Mám rada tanec a spev. Navštevujem krúžok mažoretiek. Chcela by som byť učiteľkou.

Téma TASR