Medzibodrožská školská olympiáda v ZŠ v Kráľovskom Chlmci

Bartolomej Balogh, 27. septembra 2018 10:33

Nebolo dôležité, kto je víťaz, lebo sme sa všetci cítili dobre.

Medzibodrožská školská olympiáda v ZŠ v Kráľovskom Chlmci Foto: Kristián Bók


Kráľovský Chlmec 27. septembra (SkolskyServis.sk) - Jeseň je tu znova a s ňou aj Medzibodrožský kultúrny festival. Každá organizácia prispieva určitou akciou. Naša škola organizuje každý rok Medzibodrožskú školskú olympiádu. Ide o športové súťaže medzi žiakmi okolitých škôl. 14. septembra k nám zavítali žiaci zo ZŠ v Čiernej nad Tisou, v Strede nad Bodrogom, v Somotore a z Gymnázia v Kráľovskom Chlmci. Olympiádu slávnostne otvoril pán riaditeľ R. Berta a prihovoril sa nám aj pán primátor K. Pataky. Zaželali nám veľa úspechov v jednotlivých disciplínach. Chlapci súťažili vo futbale a dievčatá vo vybíjanej. Futbal mal na starosti pán učiteľ Csaba Dako. Naši chlapci hrali výborne, lebo získali prvé miesto. Fandili sme im všetci! Dievčatám sa tak dobre nedarilo, umiestnili sa na treťom mieste. Ich trénovala pani učiteľka Dajková.

Medzibodrožská školská olympiáda v ZŠ v Kráľovskom Chlmci Foto: Kristián Bók


Samozrejme, boli aj iné športové a kreatívne hry. Nikto sa nenudil. Žiaci z 1. – 4. kreslili na asfalt a s pani učiteľkami hrali rôzne súťaživé hry. Starší sa mohli zapojiť do plážového volejbalu, kde hrali učitelia proti žiakom. S pánom učiteľom Pállom hrali mladší chlapci tiež futbal. A pani učiteľka Judita Daková a pani asistentky z 1. – 4. mali kreatívne dielne. Tam žiaci zhotovovali rôzne dekoratívne predmety.

Pán I. Tamáš zorganizoval aj tento rok streleckú súťaž medzi triedami. Všetci súťažiaci boli šikovní a aktívni, každý chcel byť najlepší.

Medzibodrožská školská olympiáda v ZŠ v Kráľovskom Chlmci Foto: Kristián Bók


Ale nebolo dôležité, kto je víťazom, lebo všetci sme sa cítili dobre.


Redaktor junior TASR Bartolomej Balogh, 9. A
Foto: Kristián Bók


Bartolomej Balogh (Základná Škola Kossutha 56)

Volám sa Bartolomej Balogh, ale každý ma volá Berci. Momentálne mám štrnásť rokov. Študujem na ZŠ Kráľovský Chlmec a navštevujem deviaty ročník. Keď už som pri tej škole, tak najradšej mám svojich spolužiakov. Učenie ma veľmi nebaví, ale čo už narobím učiť sa musím. Medzi moje obľúbené hobby, je práca na počítači. Mojou obľúbenou farbou je modrá a narodený som v znamení blíženca. Som človek strašne rozmýšľajúci a rozpitvávajúci až do koreňa veci. Keď mi niekto povie, že som ukecaný, tak má pravdu. Rád sa rozprávam a diskutujem na všelijaké témy. Podľa toho mením aj svoje názory na určité veci a nemením ich len tak zo dňa na deň . Medzi tie moje dobre vlastnosti patrí dobrosrdečnosť , priateľskosť zmysel pre humor, optimizmus, pracovitosť a ochota pomáhať druhým. Jednou z mojich zlých vlastností je náladovosť a s ňou niekedy spojené výbuchy zlosti. Mám svoje dobré, ale aj tienisté stránky ako každý. Počas môjho trinásť ročného života som prišiel na to, že ľudia vyzerajú hneď krajšie, ak sa usmievajú, a tak sa snažím stále chodiť s úsmevom na tvári. Riadim sa heslom: ”Nemrač sa, pretože nikdy nevieš, kto sa môže zaľúbiť do tvojho úsmevu…”Mám svoje dobré, ale aj tienisté stránky ako každý.

Téma TASR