Medzibodrožská školská olympiáda v Kráľovskom Chlmci

Bartolomej Balogh, 2. októbra 2017 14:21

Na zmeranie síl s družstvami susedných škôl sme sa všetci tešili.

Medzibodrožská školská olympiáda v Kráľovskom Chlmci


Kráľovský Chlmec 2. októbra (SkolskyServis.sk) - V našej škole máme aj žiakov, ktorí fandia rôznym druhom športu. Preto sme sa už všetci tešili na športové súťaže dňa 14. 9. 2017 a zmeranie síl s družstvami susedných škôl. Prišli k nám športovci z gymnázia a zo ZŠ v Čiernej nad Tisou.

Po spoločnom nástupe a slávnostnom príhovore pani riaditeľky Hudákovej, sme sa rozišli na rôzne športoviská. Dievčenské družstvá pod vedením pani učiteľky Dajkovej hrali vybíjanú v telocvični. Naše dievčatá sa snažili a sily a športové umenie im vystačili na druhé miesto. Na malom a veľkom futbalovom ihrisku súťažili futbalisti pod vedením pánov učiteľov Daka a Pálla. Umiestnenie družstiev bolo nasledovné:

1. miesto: ZŠ Čierna nad Tisou
3. miesto: ZŠ Kráľovský Chlmec
4. miesto: Gymnázium Kráľovský Chlmec


Na chodbe v budove školy hrali stolný tenis chlapci a viedol ich pán učiteľ Berta. Kto mal záujem, mohol si zahrať aj volejbal.

Pán I. Tamáš zorganizoval aj streleckú súťaž medzi triedami.
Všetci súťažiaci boli šikovní a aktívni. Nebolo dôležité, kto je víťaz, lebo sme sa cítili dobre a našli sme si aj nových kamarátov, s ktorými sa isto stretneme aj na iných súťažiach.

Text: Redaktor junior TASR Bartolomej Balogh, 8. A Foto: Kristián Bók

Bartolomej Balogh (Základná Škola Kossutha 56)

Volám sa Bartolomej Balogh, ale každý ma volá Berci. Momentálne mám štrnásť rokov. Študujem na ZŠ Kráľovský Chlmec a navštevujem ôsmy ročník. Keď už som pri tej škole, tak najradšej mám svojich spolužiakov. Učenie ma veľmi nebaví, ale čo už narobím učiť sa musím. Medzi moje obľúbené hobby, je práca na počítači. Mojou obľúbenou farbou je modrá a narodený som v znamení blíženca. Som človek strašne rozmýšľajúci a rozpitvávajúci až do koreňa veci. Keď mi niekto povie, že som ukecaný, tak má pravdu. Rád sa rozprávam a diskutujem na všelijaké témy. Podľa toho mením aj svoje názory na určité veci a nemením ich len tak zo dňa na deň . Medzi tie moje dobre vlastnosti patrí dobrosrdečnosť , priateľskosť zmysel pre humor, optimizmus, pracovitosť a ochota pomáhať druhým. Jednou z mojich zlých vlastností je náladovosť a s ňou niekedy spojené výbuchy zlosti. Mám svoje dobré, ale aj tienisté stránky ako každý. Počas môjho trinásť ročného života som prišiel na to, že ľudia vyzerajú hneď krajšie, ak sa usmievajú, a tak sa snažím stále chodiť s úsmevom na tvári. Riadim sa heslom: ”Nemrač sa, pretože nikdy nevieš, kto sa môže zaľúbiť do tvojho úsmevu…”Mám svoje dobré, ale aj tienisté stránky ako každý.

Téma TASR