McDonald's Cup - predsa sme sa tešili

Ľubomír Baloga, 30. júna 2018 8:41

V práve skončenej súťaži McDonald's Cup sme postúpili do okresného finále. V ňom sa nám už nedarilo celkom podľa predstáv. Nakoniec sme však obsadili cenné tretie miesto v okrese Spišská Nová Ves.

Foto: TASR


Spišské Vlachy 30. júna (SkolskyServis.sk) - Futbalová súťaž McDonald's Cup je určená pre žiakov 1. stupňa základných škôl. Nastupujú v nej zmiešané družstvá chlapcov a dievčat.

Novým slovenským víťazom je ZŠ Novomeského Trenčín.

Do 20. ročníka tejto súťaže sa zapojila aj naša škola - ZŠ sv. Jána Krstiteľa Spišské Vlachy. V základnom kole sa v Spišských Vlachoch bojovalo 18. apríla 2018 o postup do okresného finále. V príjemnom počasí i pravej futbalovej atmosfére si svoje sily zmerali obvyklí súperi. V prvom zápase sme jednoznačne zvíťazili nad ZŠ Bystrany 7:2. Nasledoval zápas ZŠ Komenského 6 Spišské Vlachy a ZŠ Bystrany, ktorý sa skončil víťazstvom domácich v pomere 4:3. Pred posledným zápasom tak už bolo jasné, že postúpi niektorá zo spišskovlašských škôl. V tradičnom miestnom derby napokon presvedčivo zvíťazil náš tím 7:2 Víťazstvo okrášlené dobrou hrou znamenalo postup - ako víťazná škola sme postúpili do šesťčlenného okresného finále. Odohralo sa 4. mája 2018 v Spišskej Novej Vsi. Nastupovali sme odhodlaní čo najlepšie reprezentovať našu školu. Žiaľ, prvý zápas so ZŠ Komenského SNV nám nevyšiel celkom podľa predstáv a prehrali sme 0:3. Poučili sme sa z chýb a v ďalšom zápase sme vyhrali 4:0 so ZŠ Komenského Smižany. Stačilo nám to iba na druhé miesto v základnej skupine a postup do zápasu o konečné tretie miesto. V ňom sme zvíťazili nad ZŠ Hutnícka SNV 2:1 a tešili sa z cenného umiestnenia.

Foto: TASR


Foto: TASR


Foto: TASR

Ľubomír Baloga (ZŠ sv. Jána Krstiteľa Spišské Vlachy)

okrem učenia som zodpovedný za vydávanie školského časopisu SRDCE

Téma TASR