Mária Terézia osobne na Tilgnerke

Emma Kirchner, Nicol Rácová, Sexta A, 15. marca 2017 8:45

Učenie môže byť zábavné, či majú žiaci šestnásť či deväť, pretože všetci sa občas radi hráme a meníme sa na niekoho iného!

Bratislava 15. marca (SkolskyServis.sk) - Práve preto je u nás taký úspešný projekt Starší mladším, ktorý sa robí na celej škole v rôznych predmetoch.

Mária Terézia osobne na Tilgnerke Foto: PhDr. Adriana HlavinkováTentokrát si sextáni oprášili svoje dejepisné vedomosti o Márii Terézii a pre triedu 3.A pripravili skvelú zážitkovú hodinu! Tretiaci síce očakávali, že sa od starších žiakov dozvedia mnoho zaujímavosti o Márii Terézii, ale že príde Mária Terézia osobne – to teda nečakali! Sprevádzal ju verný radca Adam František Kollár, ktorý tretiakom vysvetlil, ktoré reformy Mária Terézia zaviedla a prečo vlastne chodia do školy. Mária Terézia zasa prezradila rôzne pikošky zo svojho osobného rodinného i pracovného života (ozaj, vedeli ste, že mala 16 detí?).

Tretiaci ani nedýchali od nadšenia! Pre istotu, aby nezabudli a aj verili, že to nebol len sen, ale samotná panovníčka, dostali aj pracovné listy, kde si nové poznatky zopakovali a následne upevnili aj formou tajničky. Kto vedel všetky odpovede, získal zlatú korunku, ktorá je dodnes symbolom korunovačnej cesty. Na záver si tretiaci zahrali hru – posúvali sa po tzv. korunovačnej ceste (zlaté korunky na dlážke) a kto vedel správnu odpoveď na otázku panovníčky či jej radcu, postupoval po ceste ďalej – až do cieľa, ktorým bola korunovácia za dvojníčku Márie Terézie!

Tretiaci poobdivovali korunovačné klenoty a urobili si slávnostné foto na pamiatku tejto významnej udalosti. Veru, takéto učenie je naozaj skvelé!

Mária Terézia osobne na Tilgnerke Foto: PhDr. Adriana Hlavinková


Emma Kirchner, Nicol Rácová, Sexta A, PhDr. Adriana Hlavinková

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac