Lyžiarsky výcvik dopadol na výbornú

Anna Lažová, 5. februára 2018 9:37

V dňoch 22.-26.01.2018 sa svidnícki žiaci Spojenej školy zúčastnili lyžiarskeho výcvikového kurzu v lyžiarskom stredisku SkiPark Vyšné Ružbachy. Päť dní strávili v horskom penzióne Ružbachy.

Lyžiarsky výcvik SŠ Svidník Foto: Archív SŠ Svidník


Svidník 5. februára (SkolskyServis.sk) - Kurzu sa zúčastnilo 40 žiakov, 19 žiakov ZŠ a 21 žiakov SŠ. Žiaci plnili počas dňa výcvikový plán, a to doobeda od 9:00 do 12:00 hod. a poobede od 14:00 do 16:00 hod. Boli rozdelení do troch skupín lyžiarov a jednej skupiny snowboardistov. Celodenná činnosť žiakov bola vyhodnotená počas večerných prezentácií, kde sa žiaci dozvedeli aj plán na ďalší deň.

Lyžiarsky výcvik SŠ Svidník Foto: Archív SŠ Svidník


Lyžiarsky výcvikový kurz dopadol na výbornú. Všetci žiaci, ktorí stáli prvýkrát na lyžiach či snowboardoch, sa naučili lyžovať či snowboardovať a ostatní sa zdokonalili v lyžiarskych technikách. A to bolo hlavným cieľom lyžiarskeho výcvikového kurzu. Kurz sa skončil karnevalom na svahu, na ktorom žiaci predviedli svoju kreativitu. Nechýbala ani večerná diskotéka. Medzi žiakmi vládla vynikajúca atmosféra a domov sa vrátili s mnohými zážitkami a novými skúsenosťami.

Lyžiarsky výcvik SŠ Svidník Foto: Archív SŠ Svidník

Téma TASR