Lyžiarsky kurz - ZŠ s MŠ Havaj

Marta Drozdová, Vanesa Hegedussová, 21. februára 2018 14:02

Po príchode do ubytovacieho zariadenia Viola sme sa rozdelili do izieb, ktoré sa na 5 dni stali našim domovom.

Havaj 21. februára (SkolskyServis.sk) - 28. január 2018 bol dlho očakávaný deň, kedy pre nás začal lyžiarsky kurz. V nedeľu ráno sme sa s veľkými kuframi stretli všetci siedmaci a dvaja učitelia pred školou. Cieľom našej cesty a týždenného pobytu bola Veľká Lomnica.

Lyžiarsky kurz - ZŠ s MŠ Havaj Foto: ZŠ s MŠ Havaj


Cestou sme vyzdvihli žiakov z Bukoviec a Nižného Slávkova. Cesta do Tatier nám trvala približne 4 hodiny aj s prestávkami. Po príchode do ubytovacieho zariadenia Viola sme sa rozdelili do izieb, ktoré sa na päť dní stali našim domovom. Potom nás čakal slávnostný obed a tu sme dostali aj inštrukcie ako bude vyzerať náš lyžiarsky kurz. Určili sme si pravidlá, ktoré sme museli dodržiavať nielen na svahu, ale aj počas celého lyžiarskeho kurzu. Každé ráno bola rozcvička aj s nádherným výhľadom na Vysoké Tatry. Celý týždeň sme lyžovali v Skicentre Strednica v Ždiari. Pod dohľadom inštruktorov sme sa naučili používať lyžiarsku výstroj, lyžovať na jednej lyži, na dvoch lyžiach, stáť na lyžiach, pluhovať, brzdiť, naučili sme sa nastúpiť a vytiahnuť na vleku a nakoniec aj dobre lyžovať. Lyžovali sme sa celý týždeň, okrem utorka. Tento deň sme mali pešiu túru na Hrebienok a tam sme sa mohli kochať pohľadmi na ľadové sochy. Každý večer sme mali zábavný program. Posledný deň sme si ešte užili jazdy na svahu, preteky a obed, ale boli sme smutní, lebo sa blížil čas nášho odchodu domov.
Ďakujeme kuchárkam za dobré jedlo, inštruktorom a zdravotníčke za bohatý program na svahu i mimo neho a našim učiteľom za to, že to s nami celý týždeň v pohode vydržali. Ostali nám už len pekné spomienky, na ktoré budeme ešte dlho spomínať.Marta Drozdová, Vanesa Hegedussová, 7. ročník, ZŠ s MŠ Havaj

Téma TASR