Lyžiarsky kurz v Litmanovej

Natália Juhászová, 22. januára 2019 8:07

Zážitky z lyžiarskeho kurzu sú pre žiakov ZŠ v Kráľovskom Chlmci nezabudnuteľné.

Zážitky z lyžiarskeho kurzu sú pre žiakov ZŠ v Kráľovskom Chlmci nezabudnuteľné. Foto: Účastníci lyžiarskeho kurzu


Kráľovský Chlmec 22. januára (SkolskyServis.sk) - O lyžiarskom kurze sme už počuli od svojich spolužiakov, preto sme boli veľmi zvedaví, či aj pre nás budú také nezabudnuteľné ako pre nich.

Ešte v starom roku sme sa naň začali chystať, lebo sa začal hneď po návrate z vianočných prázdnin. Konal sa od 8. 1. do 12. 1. 2019 v Litmanovej. Sprevádzali nás tam pani zástupkyňa D. Hudáková a pán učiteľ Cs. Dako. Zdravotníčka bola teta Silvia.

Ubytovaní sme boli v hoteli v Starej Ľubovni, odkiaľ sme každý deň dochádzali na vlek do Litmanovej. Vyhovovalo nám to, lebo sme tam boli v tom termíne jediní a nemuseli sme stáť v dlhých radoch na vlek. Počasie bolo dobré, aj keď by nás potešilo viac slnka. Snehu bolo našťastie dosť. Zo začiatku sme mali aj obavy, ako to dopadne s lyžovaním, lebo boli medzi nami aj takí, ktorým to nešlo veľmi dobre. Ale postupne sme sa osmelili a ku koncu sme lyžovačku zvládli celkom slušne.Poobede sme sa vrátili do hotela, aby sme si odpočinuli. V jedno popoludnie sme ale navštívili podnik Nestville, kde sa vyrába alkohol. Ale ochutnať sme nemohli, lebo nemáme ešte nato roky. Dostali sme však sladkosti, tak sme boli s výletom spokojní.

Okrem lyžovačky sa mi páčilo aj to, že som lepšie spoznala spolužiakov z ostatných tried. Veľmi dobre sme si rozumeli a zažili sme spolu veľa zábavy. Aj pre nás to bude nezabudnuteľný zážitok.

Ďakujeme pani zástupkyni a pánovi učiteľovi, že boli takí trpezliví a naučili nás, ako sa lyžuje.

Redaktor junior TASR Natália Juhászová, 8. A Foto: Účastníci lyžiarskeho kurzu

Natália Juhászová (ZŠ Kráľovský Chlmec)

Som žiačka 8.A triedy. Medzi moje záľuby patrí tanec a spev. Chcela by som byť učiteľkou.

Téma TASR