Ľubica: Deti zo ZŠ si vyskúšali naprogramovať vlastného robota

TASR, 22. októbra 2018 13:29

Týždeň programovania podporuje spoločnosť Google v rámci svojej vzdelávacej iniciatívy Grow with Google, ktorá umožňuje študentom rozvíjať ich technické a podnikateľské zručnosti.

Ľubica 21. októbra (TASR) - Základná škola v Ľubici pri Kežmarku ako jedna z mála slovenských škôl uspela so žiadosťou o grant v rámci Európskeho týždňa programovania. „Žiaci mali možnosť počas posledných týždňov pracovať na vlastných projektoch a prípadne si naprogramovať aj vlastného robota,“ priblížila učiteľka ľubickej školy Eva Raffajová, ktorá stojí za úspechom v žiadosti o grant.
Ľubica: Deti zo ZŠ si vyskúšali naprogramovať vlastného robota Foto: ZŠ Ľubica

Ako učiteľke informatiky je jej téma programovania veľmi blízka. Zdôraznila, že jej cieľom bolo motivovať a zapojiť viac detí do programovania, priblížiť kolegom, ale aj žiakom a ich rodičom, že programovať sa dá v rámci a pomocou rôznych webových stránok, projektov či programov, a že táto činnosť dokáže byť zaujímavá a obohacujúca pre všetky predmety či voľnočasové aktivity.
Ľubica: Deti zo ZŠ si vyskúšali naprogramovať vlastného robota Foto: ZŠ Ľubica

„Pre týždne programovania som vybrala programy, ktoré sú na našej škole dostupné a tiež tie, ktoré sme mohli aj vďaka grantu zakúpiť a vyskúšať. Deti najviac zaujímalo programovanie stavebníc Lego We Do2, ozoboti a programovanie v rámci Hodiny kódu či virtuálnej triedy CodeCombat, kde sa hravou formou učili programovať, ako aj ďalších, ktoré sú voľne dostupné na internete,“ ozrejmila Raffajová.
Ľubica: Deti zo ZŠ si vyskúšali naprogramovať vlastného robota Foto: ZŠ Ľubica

Týždeň programovania podporuje spoločnosť Google v rámci svojej vzdelávacej iniciatívy Grow with Google, ktorá umožňuje študentom rozvíjať ich technické a podnikateľské zručnosti. „Vždy je pre nás inšpiráciou, keď vidíme, čo všetko ľudia dokážu, keď majú prístup k technológiám. Preto sa už niekoľko rokov v rámci celoeurópskej iniciatívy snažíme, aby príležitosti, ktoré technológie a najmä internet prinášajú, boli prístupné každému,“ hovorí manažérka vzdelávacej iniciatívy Ingrid Popovič a dodáva, že cieľom je, aby všetci, či už pracujúci, študenti alebo žiaci, mali možnosť získať zručnosti, ktoré budú za desať rokov potrebovať, práve vďaka dostupným školeniam a tréningom.Téma TASR