Letný tábor na Hradnej

Marta Bystrická, 21. júla 2017 8:00

Školský rok sa síce skončil, ale aké by to boli prázdniny bez poriadneho detského letného tábora v Základnej škole, Hradná 22 v Nových Zámkoch.

Nové Zámky 21. júla (SkolskyServis.sk) - I tentokrát sa pedagógovia zišli a pripravili pre deti 2-týždenný detský tábor plný aktivít, prekvapení, zážitkov a hlavne zábavy. V tomto roku bolo v každom turnuse 90 detí, preto sme ich rozdelili na skupiny.

Letný tábor na Hradnej v Nových Zámkoch Foto: ZŠ Hradná Nové ZámkyPočasie nám skutočne prialo, slnečné dni využili na pobyt na Štrande v Nových Zámkoch, v Berku, v lodenici na kajakoch, na Kony ranči v Bajči i na Gazdovskom dvore v Branove. Deti si tieto dni naplno vychutnali. Na Štrand zavítali v perfektnej nálade a od rána si deti užívali bazény a atrakcie v areáli kúpaliska, kde sa vyšantili a vybláznili. Pochutnali si aj na skvelom obede, za ktorý patrí veľká vďaka p. kuchárkam, ktoré ho pre účastníkov nielen navarili, ale aj dopravili na Štrand. Deň zahájili loptovými hrami, športovými aktivitami a samozrejme do nálady si pospevovali rôzne piesne, ktoré si deti obľúbili ešte počas hodín anglického jazyka.

Letný tábor na Hradnej v Nových Zámkoch Foto: ZŠ Hradná Nové Zámky


Angličtinu si deti precvičili i vďaka Miss Orsi a Miss Kate, Miss Martine a Michelle, mohli zažiť ducha tímovosti pri pestrých súťažiach či športových aktivitách. Naše ratolesti získali nové skúsenosti, naučili sa postaviť si stan, podať prvú pomoc, oboznámili sa s prácou hasičov, či pekárov. Počas tábora si žiaci našli nových kamarátov, s ktorými sa vyšantili. Na krásne chvíle z tábora môžu deti spomínať pri pohľade na diplom, ktorý si odniesli z tábora na pamiatku.

Ďakujem všetkým ochotným kolegyniam, ktoré zabezpečili deťom príjemný oddych a skvelý program. Im sa dovolenka začína až teraz.M. Bystrická

Téma TASR