Krst zbierky básní Anny Lažovej

PaedDr. Helena Čižmárová, 20. novembra 2015 12:10

"Poézia je poznanie plus ilúzia. Preto sa poézia tak podobá životu." Miroslav Válek

Krst zbierky básní Anny Lažovej Foto: Spojená škola SvidníkSvidník 20. novembra (SkolskyServis.sk) - Počas Európskeho dňa rodičov a škôl 16. novembra sa v Spojenej škole vo Svidníku uskutočnil krst knihy Mgr. Anny Lažovej Čriepky života. Krstnou mamou knihy sa stala RNDr. Mária Makutová, riaditeľka SŠ, ktorá knihu pokrstila písmenkami. Krst sa uskutočnil za prítomností pozvaných hostí a rodičov žiakov SŠ.

Krst zbierky básní Anny Lažovej Foto: Spojená škola Svidník


Zbierka básní Čriepky života je predovšetkým pre dospelých čitateľov, ktorí majú radi poéziu. A prečo Čriepky života? ...lebo život sa podobá rozbitému sklu. Je poskladaný z drobných radostí, starostí, lásky, šťastia, sklamania, ale aj samoty, bolesti, spomienok či neopakovateľných chvíľ. Autorka knihy Anna Lažová vyštudovala Pedagogickú fakultu UPJŠ v Prešove. Pôsobí ako učiteľka Spojenej školy vo Svidníku. Literatúre sa autorsky venuje od roku 2001. Získala popredné umiestnenia v súťažiach, ako Cena Andreja Chudobu, Tak píšem ja, Literárna Senica Laca Novomeského, Literárny salón Trnava, Gerbócova Snina, BestFiction... Je dlhoročnou úspešnou účastníčkou Chalupkovho Brezna.
Po krste nasledovalo príjemné stretnutie s autorkou knihy a autogramiáda, z ktorej si každý odniesol aj osobné venovanie autorky.

Foto:


Ukážky zo zbierky básní Čriepky života:

Sme

Sme vtrhnutí
do špinavého života
ktorý podľahol
ľadovému dychu
blúdiacim cestám
krvilačným tvorom
Všade sú priepasti
Pomaly padáme
do jaskyne neandertálcov
Zbytočne naťahujeme ruky
Všade len zloba
nenávisť
a kvety bez vône

Je čas vystúpiť z priepasti
utrieť si špinavé ruky
skrotiť sebaľútosť
a nikomu nedovoliť
nebyť človekom

Téma TASR