Koncert Eco H2O tour

Laura Nagyová, 25. októbra 2017 14:44

Dôležitú úlohu vody nám speváci priblížili pomocou kvízov a piesní.

Kráľovský Chlmec 25. októbra (SkolskyServis.sk) - V piatok, 20. 10. 2017, sa vybrali žiaci zo ZŠ na Kossuthovej ulici v Kráľovskom Chlmci na koncert modernej hudby do gymnázia. Koncert mal názov Eco H2O tour, lebo bol zameraný na ochranu vody na našej planéte. Aby sme vedeli o ňom viac, pani učiteľka Slovinská, ktorá koncert organizovala, nám deň predtým predstavila spevákov, ktorí mali vystupovať.
Koncert Eco H2O tour Foto: ZŠ Kráľovský Chlmec

Boli to speváci – T. Puskailer a O. Antálek. Prvý z nich pochádza z Holandska. Od mala chcel byť umelcom. Vyštudoval Hudobnú akadémiu v Amsterdame. Pred šiestimi rokmi sa prihlásil do československej Superstar, no nevyhral. Zoznámil sa tam však s Martinom Madejom a Ondrejom Antálekom. Spolu vytvorili náučný projekt o význame a ochrane vody na našej planéte, ktorý nám predviedli.

Ondrej Antálek je herec a moderátor. Tancoval aj v tanečnej skupine The Pastels. Pochádza zo Senice, ale v súčasnosti žije v Bratislave.

Koncert sa nám veľmi páčil. Okrem pesničiek nám speváci pripravili aj rôzne kvízy. Žiaci, ktorí správne odpovedali, dostali tričká s nápisom projektu. Po koncerte, ktorý trval 60 minút, bola autogramiáda. Tu sme mohli získať podpisy a fotografie spevákov.

Koncert sa mi páčil, lebo som sa mohla veľa naučiť o ochrane životného prostredia.
Koncert Eco H2O tour Foto: ZŠ Kráľovský Chlmec

Text: Laura Nagyová, 7. A

Laura Nagyová (Základná škola, Ľ. Kossutha 56, Kráľovský Chlmec)

Moje záľuby sú:hudba,spievanie,čítanie článkov,fotografovanie. Chcela by som byť lekárkou.

Téma TASR