Knihy vládnu Tilgnerkou

Katka Slobodová, 3. marca 2017 13:16

Hovorí sa, že marec je mesiac knihy. Neviem, kto presne to vymyslel, ale bol to dobrý nápad takto krásne osláviť knihy, to sa zhodneme celá trieda.

Knihy vládnu Tilgnerkou - Petra Nagyová Džerengová Foto: Katka SlobodováBratislava 3. marca (SkolskyServis.sk) - My totiž radi čítame. Niektorí kratšie texty, iní riadne hrubé knihy. A keď nám pani učiteľka povedala, že je aj Rok čitateľskej gramotnosti, vedeli sme, že je to niečo pre nás. A rada číta a píše knihy aj známa slovenská spisovateľka, ktorá prijala naše pozvanie na besedu - Petra Nagyová Džerengová.

Trošku nás prekvapila - čakali sme pani, ktorá je vážna, dáva múdre rady a číta zo svojich kníh. Táto pani spisovateľka však bola veľmi milá, veselá a vtipná, plná energie, a tak sme sa povypytovali na všetko, čo nás zaujímalo. Píše aj pre dospelých, ale aj pre deti a mládež a keďže sme jej knihy čítali, napr. Klára a mátohy, hneď sme sa jej povypytovali.

Knihy vládnu Tilgnerkou Foto: Katka Slobodová


Hodina s pani spisovateľkou ubehla ako voda a my sa tešíme na ďalšie jej knihy. Akurát teraz pokrstila dospelácku knihu, ale už píše ďalšiu detskú knihu, takže netrpezlivo čakáme!

Text a foto: Katka Slobodová, Sekunda A

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac