Jún už tradične patrí školským výletom

PaedDr.Jaroslava Koníčková, 8. júna 2013 14:36

Tohtoročný školský výlet bol pre našich žiakov príjemným osviežením pred týždňami naplnenými záverečným opakovaním a výstupnými testami.

Foto: Jaroslava Koníčková
Liptovská Osada 8. júna (SkolskyServis.sk) - Posledný mesiac v školskom roku je charakteristický tým, že sa žiaci a učitelia zúčastňujú na školských výletoch.

Žiaci našej ZŠ s MŠ v Liptovskej Osade tohto roku navštívili Demänovskú jaskyňu slobody, ktorá je národnou prírodnou pamiatkou na severnej strane Nízkych Tatier a zároveň je najdlhším jaskynným systémom na Slovensku. Už dlhé roky robí radosť návštevníkom bohatou sintrovou výplňou rozličných farieb, tajuplným podzemným tokom Demänovky i čarokrásnymi jazierkami. Je najviac navštevovanou sprístupnenou jaskyňou na Slovensku.
Foto: Jaroslava Koníčková

Ďalšia cesta našich žiakov viedla do Pribyliny, kde sa v ústí Račkovej doliny priamo pod štítmi Západných Tatier nachádza Múzeum liptovskej dediny. Prechádzka v tomto nevšednom areáli žiakom poskytla možnosť vidieť dom richtára z Liptovského Trnovca, zemiansky dom z Paludze, kaštieľ z Parížoviec, objekt školy z Valaskej Dubovej, mnohé domáce zvieratká a tiež gotický kostol Panny Márie z Liptovskej Mary.

Tohtoročný školský výlet bol pre našich žiakov príjemným osviežením pred týždňami naplnenými záverečným opakovaním a výstupnými testami.PaedDr. Jaroslava Koníčková, ZŠ s MŠ Liptovská Osada

PaedDr.Jaroslava Koníčková (Základná škola s materskou školou Liptovská Osada)

Som učiteľka. Okrem učenia rada píšem, vymýšľam rôzne učebné pomôcky (návrhy vyučovacích hodín, pracovné listy, prezentácie) a spolu so žiakmi sa venujeme tvorbe kultúrnych programov, recitácii a pod. Viac na: www.slovenskyjazyk.com

Téma TASR