Jesenná výzdoba tried

Bartolomej Balogh, 9. októbra 2018 10:40

Nielen príroda, ale aj chodby a triedy v našej škole hýria farbami.Kráľovský Chlmec 9. októbra (SkolskyServis.sk) - Jeseň mám veľmi rád, lebo všetko v prírode je vymaľované nádhernými farbami.

Pani učiteľky, pani vychovávateľky v školskom klube a aj triedni učitelia spolupracujú so žiakmi a snažia sa tieto farby preniesť do tried a na chodby školy. Výzdoba je nielen na nástenkách v triedach, ale aj na oknách. Žiaci prinesú mnohé jesenné plody zo záhrad a uložia ich v triede na okná, poličky alebo aj na stôl. Boli to jablká, tekvice, mrkvy a aj šípky. Každý je hneď veselší, keď ho ráno v triede privítajú veselé zvieratká a pekné jesenné farby na nástenkách.Na chodbe, kde sú starší žiaci, je aj výstavka projektov, ktoré žiaci zhotovovali pri príležitosti vinohradníckych osláv. Tie sú tiež na jeseň.

Keď som fotil tieto dekorácie, mal som radosť, že aj učitelia a žiaci našej školy sú takí šikovní a kreatívni. Som rád, že sa učíme v takom peknom prostredí.

Text a foto: Redaktor junior TASR Bartolomej Balogh, 9. A

Bartolomej Balogh (Základná Škola Kossutha 56)

Volám sa Bartolomej Balogh, ale každý ma volá Berci. Momentálne mám štrnásť rokov. Študujem na ZŠ Kráľovský Chlmec a navštevujem deviaty ročník. Keď už som pri tej škole, tak najradšej mám svojich spolužiakov. Učenie ma veľmi nebaví, ale čo už narobím učiť sa musím. Medzi moje obľúbené hobby, je práca na počítači. Mojou obľúbenou farbou je modrá a narodený som v znamení blíženca. Som človek strašne rozmýšľajúci a rozpitvávajúci až do koreňa veci. Keď mi niekto povie, že som ukecaný, tak má pravdu. Rád sa rozprávam a diskutujem na všelijaké témy. Podľa toho mením aj svoje názory na určité veci a nemením ich len tak zo dňa na deň . Medzi tie moje dobre vlastnosti patrí dobrosrdečnosť , priateľskosť zmysel pre humor, optimizmus, pracovitosť a ochota pomáhať druhým. Jednou z mojich zlých vlastností je náladovosť a s ňou niekedy spojené výbuchy zlosti. Mám svoje dobré, ale aj tienisté stránky ako každý. Počas môjho trinásť ročného života som prišiel na to, že ľudia vyzerajú hneď krajšie, ak sa usmievajú, a tak sa snažím stále chodiť s úsmevom na tvári. Riadim sa heslom: ”Nemrač sa, pretože nikdy nevieš, kto sa môže zaľúbiť do tvojho úsmevu…”Mám svoje dobré, ale aj tienisté stránky ako každý.

Téma TASR