Jedno zasadanie našej redakčnej rady Tilgneráčika

Anička Marková , 12. apríla 2017 11:05

Alebo - čo ešte zažije naša sklenená počítačová učebňa?

Príprava miešaných nápojov Na Tilgnerke Foto: Mgr. Silvia Bodláková



Bratislava 12. apríla (SkolskyServis.sk) - V utorky popoludní sa stretávame v sklenej počítačovej učebni my, redaktori, školského časopisu Tilgneráčik. Na stretnutí robievame všeličo, aby náš časopis bol tip-top. Po vianočných večierkoch na našej škole sme si uvedomili, že väčšinou sa na nich pili sladké bublinkové nápoje, ktoré poznáme z reklám. A tak sme sa rozhodli do veľkonočného čísla ponúknuť pár miešaných nápojov vhodných aj pre nás – deti. Teda nealkoholických. Chceli sme však, aby výborne chutili a aj výborne v pohároch vyzerali. Zavolali sme si na návštevu mamičku jedného nášho staršieho spolužiaka pani Ptačinovú, ktorá miešanie nápojov profesionálne učí dospelých ľudí.

V jeden utorok prišla aj so synom, ktorý jej asistoval a pomáhal jej pri našom učení. Pani Ptačinová nám ukázala niekoľko druhov nápojov. Keď nám ukázala, ako a my sme ochutnali, mohli sme si spolu s ňou i jej synom vyskúšať nápoje aj namiešať. Podľa mňa bol najlepší nápoj s názvom Dúha. Dobre vyzeral a vynikajúco chutil.
Veľmi dobre, že som sa naučila nápoje namiešať. V najbližšiu sobotu sme mali doma oslavu. Mame som napísala dlhý zoznam čo má kúpiť. Spolu so staršou sestrou a sesternicou sme doma urobili kútik a hrali sme sa na barmanky. Namiešali sme všetky nápoje, ktoré ma naučila pani Ptačinová. Všetky sme si ešte na Tilgneráčiku napísali a tak nebol problém ich zopakovať. Nejaké sme však aj vymenili a premenili. Skúšali sme či bude návšteve chutiť aj niečo iné. Mali sme úspech. Všetkým všetko chutilo.

Verím, že aj čitatelia nášho Tilgneráčika počas veľkonočných sviatkov vyskúšajú miešať doma nápoje a zaujmú tak svoje návštevy.

Ak si chcete urobiť nejaké aj vy, otvorte si náš časopis na internete a úplne v strede ich nájdete: https://tilgnerka.edupage.org/files/cislo3_2016_17.pdf

Môžete si však prečítať aj zvyšok časopisu, je fakt dobrý.



Anička Marková zo 4.B, Spojená škola, Tilgnerova 14, Bratislava – Karlova Ves

Téma TASR



Používaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac