Jazykový pobyt v Eastbourne

Zuzana Zsilleová, Tina Oborilová, Lukáš Lahučký, 10. júla 2017 14:48, aktualizované 12. júla 12:38

Pre žiakov 1.A bilingválnej, 8.A, 8.B a Tercie A sa nemohla naskytnúť lepšia šanca zdokonaliť sa v angličtine ako jazykový pobyt v anglickom Eastbourne.

Jazykový pobyt v Eastbourne Foto: Ing. Jana Červeňová


Bratislava 10. júla (SkolskyServis.sk) - Pobrežné mestečko navštívilo 47 študentov, ktorí tu strávili skvelé dva týždne v starostlivých hosťovských rodinách. Spolu s našimi učiteľmi a pani sprievodkyňou sme spoznávali najzaujímavejšie pamiatky Anglicka.

Hneď prvý deň po prílete do Londýna sme navštívili jeden z najkrajších hradov na svete - Leeds Castle. Hrad na vode a jeho záhrady nás príjemne očarili a spríjemnili nám prvé popoludnie v Británii. Plní očakávania sme pricestovali do Eastbourne, nášho dočasného domova, kde už na nás netrpezlivo čakali hosťovské rodiny. Okrem nich sa o nás výborne starali aj lektori z jazykovej školy, v ktorej sme strávili dobre využitých a zábavných 40 hodín. Lektorov sme si okamžite obľúbili, čo nám pomohlo prekonať počiatočnú trému z nového prostredia a komunikácie.

Náš pobyt bol obohatený mnohými výletmi ako napríklad prechádzka po kriedových útesoch Seven Sisters, návšteva hradu Dover Castle, mesta Hastings, observatória s prehliadkou teleskopov, prímorského letoviska Brighton a paláca Royal Pavilion. Absolvovali sme aj celodenný výlet do Portsmouth s návštevou historických lodí a ponoriek. Pre mnohých žiakov sa však najkrajším celodenným výletom stal Windsor, kde sme obdivovali chlapčenskú strednú školu Eton College a víkendové kráľovské sídlo Windsor Castle, ktoré bolo vzhľadom ku kráľovniným narodeninám obývané v čase našej návštevy jej Výsosťou. Nemali sme možnosť vidieť ju naživo, no bohato nám stačili sprístupnené miesta hradu. Nepotili sme sa iba z vysokých teplôt, ale i z pohybu, ktorý sme si dopriali počas športového dňa a bowlingu.Čas ubehol ako voda a najťažším dňom sa pre nás stal deň odletu, kedy sme sa museli rozlúčiť s rodinami aj s lektormi. Doobeda sme mali ešte posledné štyri hodiny v škole, ktoré sme zakončili udeľovaním certifikátov a prezentovaním vopred pripravených scénok. Skúsenosti, ktoré sme nadobudli počas tých dvoch týždňov nám značne pomohli v samostatnosti aj v našej anglickej komunikácii. Pevne veríme, že podobná príležitosť sa naskytne aj v budúcich rokoch, či už nám alebo aj iným študentom našej školy.

Zuzana Zsilleová, Tina Oborilová, Lukáš Lahučký z 1.A bilingválnej na Spojenej škole Tilgnerova v Bratislave – Karlova Ves

Téma TASR