Inšpiratívne nápady a aktivity nadaných detí

Mgr. Ľuboš Lukáč, 13. marca 2017 14:28

Marcové stretnutie prešovských nadaných detí bolo venované nápadom na prichádzajúce jarné prázdniny.

Inšpiratívne nápady a aktivity nadaných detí Foto: Mgr. Ľuboš LukáčPrešov 13. marca (SkolskyServis.sk) - Tvorivej činnosti detí z Klubu nadaných detí Prešov predchádzal rozhovor o predstave zaujímavých aktivít počas prázdninových dní. Jednotlivé tímy mladých animátorov pripravili návrhy, ktoré by uspokojili rôznorodé záujmy detí.

Pobytové zájazdy, cestovanie po Slovensku, zábava, ale aj super prešovský tábor zameraný na spev, tanec a súťaže. To všetko pripravili deti pre svojich rovesníkov. Hlavnou myšlienkou boli prázdninové dni strávené medzi kamarátmi, spolužiakmi i netradičnými aktivitami. Nechýbali prechádzky v tajuplnom lese, športové aktivity, pobyt na čerstvom vzduchu a nezaškodí ani opakovanie preberaného učiva v škole. Doménou prázdninových dní by mali byť, podľa nadaných detí, tímové športové hry, ktoré zdraviu prospejú a upevnia kamarátske vzťahy.

Predstavy o správnych jarných prázdninách pretavili deti do obrazov znázorňujúcich ponuku dobrodružných pohybových hier i hier rozvíjajúcich logické myslenie. Deti z Klubu nadaných detí Prešov nominovali svoje návrhy na jedinečný program, ktorým by sa v budúcnosti mohli inšpirovať aj dospelí, organizátori programov pre deti a mládež.

V záverečnej prezentácii reklamných plagátov tímov mladých návrhárov boli predvedené rôznorodé programy jarných prázdnin. Samotné deti by uvítali komunikáciu dospelých a spoločné tvorenie aktivít nielen podľa rozhodnutia „zhora“, ale aj za spolupráce a návrhov detí, ktoré sa vo svojom voľnom čase majú právo aktivít zúčastniť, ale aj zabaviť.Mgr. Ľuboš Lukáč

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac