Futbalisti spolu s deťmi hrali futbal i tancovali Azonto

Monika Šupatíková, 13. apríla 2017 7:49

Žiaci Spojenej školy na Ul. J. Kollára v Novom Meste nad Váhom prežili nevšedné marcové dopoludnie. Do školy zavítali futbalisti AS Trenčín Hillari Gong, Abdul Zubairu a Matej Vozár.

Nové Mesto nad Váhom 13. apríla (SkolskyServis.sk) - Futbalisti zvučných mien, známi aj z televíznych obrazoviek si aj napriek vyťaženosti našli čas a prišli navštíviť deti Špeciálnej základnej školy a Praktickej školy v Novom Meste nad Váhom. Táto vzácna návšteva mala zastúpenie z dvoch krajín, Slovenska a Nigérie.

"Futbalisti spolu s deťmi hrali futbal i tancovali Azonto Foto: Mgr. Monika ŠupatíkováFutbalisti sa deťom postarali o nevšedné zážitky, nielen športové. Hillari Gong a Abdul Zubairu si spoločne s deťmi zatancovali aj africký tanec Azonto. „Prišiel som, aby som urobil deti šťastnými, trochu ich zabavil, aby mali radosť a potešili sa futbalom,“ povedal Hillari Gong. Obaja si zaspomínali sa aj na čas strávený v školských laviciach. „V Nigérii sme do školy chodili v školských uniformách a učili sme sa denne 4 – 6 hodín. Už od 7 rokov som hrával aj futbal,“ pokračoval Abdul Zubairu. Brankár Matej Vozár im zase porozprával o tom, ako vyzerá deň futbalistu vo futbalovom klube AS Trenčín, ich tréning či futbalové sústredenie. „Je pekné, že môžeme prísť a potešiť tieto deti a zahrať si s nimi futbal,“ dodal Matej Vozár, ktorý hrá futbal od svojich 5 rokov. Futbalisti deťom podarovali kalendár futbalového klubu AS Trenčín i dres Fortuna ligy podpísaný hráčmi. „AS Trenčín je veľmi dobre známy tým, že je to multikultúrny klub. Pôsobí tu veľa hráčov zo zahraničia, napríklad z Holandska, Nigérie, Chorvátska a podobne. A i títo cudzokrajní hráči sa ochotne zapájajú do aktivít pre deti. My vždy radi prijmeme pozvanie na takúto akciu, je to veľmi potrebné aby deti boli motivované aj stretnutiami s futbalistami,“ povedala Denisa Drábová. Športovci túto návštevu nemohli zavŕšiť nijak inak ako samotným futbalovým zápasom so žiakmi školy.Text a foto: Monika Šupatíková

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac