Finančná gramotnosť

Bartolomej Balogh, 28. februára 2018 14:14

Úlohou súťaže bol kreatívny prístup k úlohe peňazí.

Kráľovský Chlmec 28. februára (SkolskyServis.sk) - Regionálna súťaž pod názvom INTELIGYMT o finančnej gramotnosti mládeže sa konala 8. februára 2018 v Gymnáziu v Kráľovskom Chlmci. Jej téma bola: Svet peňazí. Celkovo sa do nej zapojilo 6 škôl z nášho okolia. ZŠ v Kráľovskom Chlmci reprezentovali traja žiaci - D. Vojtko a P. Gornyitki z 8. A a D. Páll z 9. A. Na súťaž ich pripravoval a sprevádzal pán učiteľ A. Páll.
Foto:
Žiaci riešili teoretické aj praktické otázky. Mali možnosť vyskúšať si ako sa vedia orientovať vo svete peňazí a ako kreatívne dokážu pristupovať k tejto téme.

Samotná súťaž mala tri kolá. V prvom mali súťažiaci prezentovať kreatívnu domácu úlohu. Potom nasledoval kvíz s voľbou otázok v troch tematických okruhoch. A na záver to boli rôzne praktické úlohy z finančníctva. Našim chlapcom sa aj napriek snahe podarilo umiestniť len na piatom mieste. Dúfam, že neskôr dokážu vo svojom praktickom živote využiť poznatky, ktoré si na súťaži osvojili. Gratulujeme vám, chlapci!

Text: Redaktor junior TASR Bartolomej Balogh, 8. A Foto: internet


Bartolomej Balogh (Základná Škola Kossutha 56)

Volám sa Bartolomej Balogh, ale každý ma volá Berci. Momentálne mám štrnásť rokov. Študujem na ZŠ Kráľovský Chlmec a navštevujem deviaty ročník. Keď už som pri tej škole, tak najradšej mám svojich spolužiakov. Učenie ma veľmi nebaví, ale čo už narobím učiť sa musím. Medzi moje obľúbené hobby, je práca na počítači. Mojou obľúbenou farbou je modrá a narodený som v znamení blíženca. Som človek strašne rozmýšľajúci a rozpitvávajúci až do koreňa veci. Keď mi niekto povie, že som ukecaný, tak má pravdu. Rád sa rozprávam a diskutujem na všelijaké témy. Podľa toho mením aj svoje názory na určité veci a nemením ich len tak zo dňa na deň . Medzi tie moje dobre vlastnosti patrí dobrosrdečnosť , priateľskosť zmysel pre humor, optimizmus, pracovitosť a ochota pomáhať druhým. Jednou z mojich zlých vlastností je náladovosť a s ňou niekedy spojené výbuchy zlosti. Mám svoje dobré, ale aj tienisté stránky ako každý. Počas môjho trinásť ročného života som prišiel na to, že ľudia vyzerajú hneď krajšie, ak sa usmievajú, a tak sa snažím stále chodiť s úsmevom na tvári. Riadim sa heslom: ”Nemrač sa, pretože nikdy nevieš, kto sa môže zaľúbiť do tvojho úsmevu…”Mám svoje dobré, ale aj tienisté stránky ako každý.

Téma TASR