Fašiangy, Turíce

Mária Chalachanová, 7. marca 2013 13:02

Deti ZŠ SNP1 v Humennom sa na pár hodín premenili na rozprávkové bytosti a poriadne si to užili.

Humenné 7. marca (TASR) - V ZŠ SNP1 v Humennom sa v piatok 8. februára konal karneval žiakov 1. stupňa, ktorý pre nich pripravili ich pedagógovia. Do karnevalovo vyzdobenej telocvične postupne prichádzali princezné, šašovia, rytiery, ježibaby, psíky, včely i nočné víly... A zábava sa mohla začať. A veruže sa začala, tak ako sa na správny karneval patrí. Všetky masky sa postupne roztancovali do rytmu a zabávali sa.
Foto: Mária Chalachanová

Počas jednotlivých prestávok sa žiakom predstavil karate klub pod vedením pána Mihálika, v speve si naopak zasúťažili žiaci 2. stupňa a nakoniec si všetky masky zatancovali aj makarenu. Najväčšie ticho zavládlo pri vyhodnocovaní masiek. Porota ocenila z každej triedy dve najkrajšie a najzáujimavejšie masky. Špeciálnou cenou bol ocenený najlepší tanečník karnevalovej veselice za každý ročník. Smutné neostali ani masky, ktoré pri tomto súťažení neuspeli. V triedach ich čakali sladké prekvapenia, na ktorých si mohli pochutnať.
Foto: Mária Chalachanová

Za výborný priebeh karnevalu ďakujeme všetkým maskám, pedagógom 1. stupňa, ako aj žiakom ôsmych a deviatych ročníkov za ich výdatnú pomoc pri príprave karnevalu.

Mária Chalachanová (ZŠ SNP1)

Som žiacka 8.ročníka Základnej školy SNP1 v Humennom. Teraz sa venujem redakčnému krúžku na našej škole a prostredníctvom tohto krúžku by som vám chcela ukázať ako sa žije na našej škole. V budúcnosti plánujem študovať medicínu a pomáhať deťom.

Téma TASR