Európsky týždeň boja proti drogám

Bartolomej Balogh, 7. decembra 2017 17:11

Význam boja proti drogám nám priblížili aktivity rôzneho zamerania.

Ilustračné foto Foto: Alexandra Veľasová


Kráľovský Chlmec 8. decembra (SkolskyServis.sk) - V dňoch od 20. do 24. novembra 2017 sme si v našej škole pripomenuli Európsky týždeň boja proti drogám.

Na začiatku 3. hodiny sme mali každý deň krátku prednášku na témy:

Medzinárodný deň bez fajčenia
Závislosti dnešnej doby
Prečo povedať drogám „nie“
Duševné zdravie, využitie voľného času


Všetky boli poučné a porozprávali sme sa o nich aj na triednických hodinách.

Na chodbách školy sa premietali žiacke prezentácie na podobné témy. Cez veľkú prestávku nám pán informatik K. Bók prehrával pesničky podľa nášho želania. Pani psychologička Szegedyová predniesla starším žiakom prednášku Extrémizmus a radikalizmus. Pod vedením pánov učiteľov Daka a Pálla a pána asistenta Királya sa uskutočnil v telocvični futbalový zápas. Pán I. Tamáš zorganizoval pre žiakov streleckú súťaž. Víťazom sa stal Mark Palágyi zo 6. B triedy. Na druhom mieste sa umiestnil Christopher Čunderlík z 8. B a na treťom Szabolcs Eszenyi zo 6. A. Na záver sa každá trieda pochválila plagátom na protidrogovú tému. Zhotovili ho s triednymi učiteľmi a vystavili na chodbách našej školy.

Akciu zorganizovala pani asistentka I. Szegedyová. Páčilo sa mi to, že každá trieda sa aktívne zapojila do tejto akcie.

Text: Redaktor junior TASR Bartolomej Balogh, 8. A Foto: internet

Bartolomej Balogh (Základná Škola Kossutha 56)

Volám sa Bartolomej Balogh, ale každý ma volá Berci. Momentálne mám štrnásť rokov. Študujem na ZŠ Kráľovský Chlmec a navštevujem deviaty ročník. Keď už som pri tej škole, tak najradšej mám svojich spolužiakov. Učenie ma veľmi nebaví, ale čo už narobím učiť sa musím. Medzi moje obľúbené hobby, je práca na počítači. Mojou obľúbenou farbou je modrá a narodený som v znamení blíženca. Som človek strašne rozmýšľajúci a rozpitvávajúci až do koreňa veci. Keď mi niekto povie, že som ukecaný, tak má pravdu. Rád sa rozprávam a diskutujem na všelijaké témy. Podľa toho mením aj svoje názory na určité veci a nemením ich len tak zo dňa na deň . Medzi tie moje dobre vlastnosti patrí dobrosrdečnosť , priateľskosť zmysel pre humor, optimizmus, pracovitosť a ochota pomáhať druhým. Jednou z mojich zlých vlastností je náladovosť a s ňou niekedy spojené výbuchy zlosti. Mám svoje dobré, ale aj tienisté stránky ako každý. Počas môjho trinásť ročného života som prišiel na to, že ľudia vyzerajú hneď krajšie, ak sa usmievajú, a tak sa snažím stále chodiť s úsmevom na tvári. Riadim sa heslom: ”Nemrač sa, pretože nikdy nevieš, kto sa môže zaľúbiť do tvojho úsmevu…”Mám svoje dobré, ale aj tienisté stránky ako každý.

Téma TASR